ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Poprad ladí formu v slnečnom Turecku
zdroj: FK Poprad

Poprad ladí formu v slnečnom Turecku

Futbalisti druholigového Popradu sa v týchto dňoch pripravujú na štart jarnej časti v Turecku. V stredu absolvovali zverenci trénera Františka Šturmu úvodný tréning, vo štvrtok popoludní zasa prípravný duel proti FK Chimki.

S aktuálne druholigovým ruským klubom, ktorý ešte pred nedávnom pôsobil v tamojšej najvyššej súťaži, odohrali Podtatranci vyrovnanú partiu. Hoci po penalte zo 69. minúty prehrávali, hviezda mužstva Stanislav Šesták dve minúty pred koncom zariadila remízu 1:1.

"Od prvej minúty sa hral dobrý futbal v rýchlom tempe, veľmi bojovný, niekedy až príliš nervózny. Snažili sme sa bojovnosťou a dôrazom vyrovnať súperovi, čo sa nám aj darilo. Odohrali sme dobrý zápas, mali sme dosť šancí, predovšetkým v prvom polčase. Musím chlapcov pochváliť za dobrý tímový výkon. Súper sa ujal vedenia po spornej penalte, no šli sme za vyrovnaním a vyšlo to. Som rád za prácu, ktorú sme nastavili. Tvrdo trénujeme, začína to prinášať výsledky a radosť. Je však pred nami ešte dlhá cesta, veľa vecí musíme zlepšiť," povedal pre PROFUTBAL.sk František Šturma.

FK Poprad - FK Chimki 1:1 (0:0)
Gól Popradu: 88. Šesták

Poprad: Malec - Hatok, Palša, Hric, Maťaš, Daško, Kukoľ, Medak, Kaplaň, Šesták, Šašinka; (striedali: Kica, Tóth, Billas, Gruca, Šula, Lukáč)

FK Poprad tím
foto: FK Poprad

František Šturma a hráči FK Poprad
foto: FK Poprad

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk