ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan s jedinou novou tvárou, Kóňa by najradšej ešte nezačal
zdroj: TASR

Slovan s jedinou novou tvárou, Kóňa by najradšej ešte nezačal

ŠK Slovan Bratislava privítal počas zimnej prestávky jediného nového futbalistu. Pred jarnou časťou Fortuna ligy 2016/2017 ho posilnil Tomáš Kóňa, bývalý stredopoliar Spartaka Myjava podpísal kontrakt na rok s možnosťou opcie na ďalší.

Kmeňovým hráčom sa v januári stal aj obranca Vernon De Marco Morlacchi, ten však už na Pasienkoch pôsobil v prvej polovici sezóny na hosťovaní z MFK Zemplín Michalovce. V porovnaní s predchádzajúcimi transferovými obdobiami Slovana nastalo výrazne menej pohybov, aj keď ďalšie sú na Slovensku možné do 28. februára.

"Odkedy tu pôsobím, káder sa zvykol obmieňať viac. Teraz sme sa spoznali lepšie a myslím si, že budeme aj lepšie hrať. Napriek zime sa tešíme na úvodné stretnutie. Terény budú náročné, ale v Poprade je vyhrievaný trávnik," povedal kapitán Boris Sekulič.

V Poprade si "belasí" v nedeľnom súboji dvadsiateho kola zmerajú sily s Prešovom a tréner Ivan Vukomanovič rešpektuje silu najbližšieho, ako aj všetkých ostatných protivníkov. Slovan zimoval na treťom mieste tabuľky s dvanásťbodovým mankom na vedúcu Žilinu. "Na umelých trávnikoch a za súčasných prírodných pomerov je možné všetko. Nemyslíme však na Žilinu, rešpektujeme všetkých súperov v lige, ale zároveň sa sústredíme výhradne na seba. Začíname súťaž, máme za sebou dva mesiace práce, počas nich sme sa snažili o zlepšenie. Prišiel len jeden nový hráč, priniesol však niečo extra. Vyhli sa nám zranenia, najmä svalové, na ktoré sme si dávali pozor. Chceme pokračovať s týmto mužstvom a uvidíme, ako sa dokážeme zlepšiť. Hovorilo sa o potenciálnych posilách, ale v tejto časti sezóny nie je jednoduché nájsť vhodných futbalistov. Budeme sa obzerať do konca februára," uviedol Vukomanovič.

Na štvrtkovej tlačovej konferencii rezonovala tiež téma skorého štartu jarnej časti. Pochybnosti spôsobuje predovšetkým chladné počasie a s ním súvisiaci stav fortunaligových ihrísk. "Na začiatku bude nutné prispôsobiť sa zimným podmienkam, na ktoré nie sú zvyknutí niektorí legionári. Musíme sa s tým vyrovnať. My sme nerozhodli o dátume štartu, na nás je, aby sme sa prispôsobili v každom prípade. Pôsobil som v Rusku, v Belgicku sa hralo takmer celú zimu. Je to rovnako náročné pre všetkých," zdôraznil srbský tréner. Svoj nesúhlas vyjadril Kóňa: "Nestotožňujem sa s takýmto skorým začiatkom ligy. Nemáme na to uspôsobené plochy, na našom hlavnom ihrisku to nevyzeralo príliš dobre, takže som zvedavý. Radšej by som odštartoval neskôr a vsunul niektoré zápasy do stredu týždňa, platí to aj pre jesennú časť."

Kóňa bol účastníkom kontroverzného decembrového duelu ešte na strane Myjavy, s prijatím v bratislavskej kabíne však nemal problém. "Treba rozlišovať, čo sa deje na trávniku a mimo neho. Od začiatku roka som to mal hektické a teší ma, že zmluva je konečne podpísaná a môžem sa koncentrovať na futbal," podotkol 32-ročný záložník.

Z inkriminovaného stretnutia sa odniesli disciplinárne tresty stredopoliar Vukan Savičevič či krídelník Mitchell Schet. "Savičevič má stop na jeden zápas, Schet na šesť týždňov. Disponujeme inými hráčmi, De Kampsom alebo Kóňom. Savičevič je naďalej člen tímu, u Scheta to je rozdielne, dostal dištanc na dlhé obdobie. Urobil chybu pod vplyvom emócií, no ak aj pociťujete nervozitu, musíte ich kontrolovať. Dúfam, že po vypršaní trestu bude v kondícii a budeme s nim môcť rátať," dodal Vukomanovič.

Káder A-mužstva pre jarnú časť sezóny 2016/2017:
brankári: Ján Mucha, Dominik Greif, Martin Krnáč
obrancovia: Boris Sekulič, Milan Rundič, Kornel Saláta, Vernon De Marco Morlacchi, Ruben Ligeon, Samuel Antálek, Adam Laczkó, Juraj Kotula
stredopoliari: František Kubík, Joeri De Kamps, Filip Oršula, Seydouba Soumah, Marek Rigo, Vukan Savičevič, Mitchell Schet, Samuel Šefčík, Cleber Da Silva, Lesley De Sa, Tomáš Kóňa
útočníci: Aleksandar Čavrič, Patrik Pinte, Tamás Priskin

Zmeny v kádri A-mužstva počas zimnej prestávky:
príchody: Vernon De Marco Morlacchi (MFK Zemplín Michalovce), Tomáš Kóňa (Spartak Myjava)
odchody: Lorenzo Burnet (hosťovanie, NEC Nijmegen), Granwald Scott (ukončenie zmluvy), Vasileios Pliatsikas (rokovanie o rozviazaní zmluvy)

Tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava (3 obrázky v galérii)

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk