ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kóňa definitívne slovanistom, Kmotrík očakáva kvalitu i skúsenosti
zdroj: skslovan.com

Kóňa definitívne slovanistom, Kmotrík očakáva kvalitu i skúsenosti

ŠK Slovan Bratislava dotiahol príchod stredopoliara Tomáša Kóňu, ktorý uplynulú jeseň pôsobil v tíme Spartaka Myjava. Jeho doterajší zamestnávateľ sa však odhlásil z najvyššej súťaže a hráči si museli hľadať nové pôsobiská.

Bývalý päťnásobný slovenský reprezentant sa v Slovane pripravuje od januára, zasiahnuť môže už do nedeľného ligového zápasu s Prešovom. „Tomáš Kóňa už viac než mesiac trénuje s mužstvom a aj počas prípravných zápasov svojimi výkonmi i prístupom dokázal, že bude pre Slovan cennou posilou. Jeho príchodom získavame do stredu poľa kvalitu, potrebný dôraz v súbojoch a taktiež neoceniteľné skúsenosti. Tomáša poznáme, sledovali sme ho v príprave, takže vopred vieme, čo od neho môžeme očakávať. Veľmi dobre zapadol aj do hráčskeho kolektívu a už sa stal súčasťou kabíny. Dnes sme s ním podpísali ročnú zmluvu s ročnou opciou,“ povedal pre klubový web viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Bývalý hráč Nitry, Sparty Praha, Zlínu, Petržalky, Senice a spomínanej Myjavy má v aktuálnej sezóne na konte osemnásť duelov a tri góly, čím sa zapísal na tretie miesto najlepších kanonierov belasých. Viac zásahov nazbierali len Priskin (5) a Soumah (9). „Chcem sa posunúť v kariére ďalej a v Slovane vidím svoju perspektívu. Je to najväčší slovenský klub a ja som hrdý, že budem obliekať belasý dres. Na sústredení v Turecku som sa viac zžil s kolektívom a už sa teším na súťažné zápasy jarnej časti. Teším sa, že som súčasťou tohto skvelého tímu,“ vyhlásil tridsaťdvaročný skúsený stredopoliar Tomáš Kóňa, ktorý bude v bratislavskom mužstve obliekať dres s číslom deväť.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk