ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vidal netradičným tetovaním podporil svojho syna
zdroj: twitter

Vidal netradičným tetovaním podporil svojho syna

Diabetes mellitus, teda cukrovka sa dnes označuje ako epidémia nového tisícročia. Nevzniká len u dospelých ľudí (cukrovka 2. typu), táto choroba čoraz častejšie postihuje už aj deti (cukrovka 1. typu).

Výnimkou nie sú ani známe osobnosti, športovci a ich rodiny. Cukrovke 1. typu sa prakticky nedá zabrániť. Vedel by o tom hovoriť aj stredopoliar Arturo Vidal. Práve jeho mladší syn Alonso trpí touto zatiaľ nevyliečiteľnou chorobou. Ešte koncom minulého roka tak extravagantný Čiľan urobil málo vídané gesto. Aby podporil svojho syna, nechal si na brucho vytetovať inzulínovú pumpu, ktorú musí jeho potomok neustále nosiť pripnutú na svojom tele. Vidal tiež využil svoju popularitu a prostredníctvom sociálnych sietí vyzval prezidentku Čile Michelle Bacheletovú, aby úrady začali riešiť jednoduchší prístup tamojších detských pacientov k inzulínovým pumpám. Čo hovoríte na toto gesto?

Arturo Vidal so synom Alonsom
Arturo Vidal si nechal na brucho vytetovať inzulínovú pumpu, aby tak podporil svojho syna Alonsa v boji s cukrovkou 1. typu (foto: twitter)

zdroj: Twitter

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk