ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Potvrdené: Čmelík hráčom Piastu Gliwice
zdroj: piast-gliwice.eu

Potvrdené: Čmelík hráčom Piastu Gliwice

Krídelník MŠK Lukáš Čmelík definitívne odchádza na hosťovanie do konca sezóny s následnou opciou na prestup do poľského klubu Piast Gliwice. Potvrdili to oba kluby na svojich webových stránkach.

To, o čom sme sa vás na PROFUTBAL.sk informovali už v priebehu týždňa, sa stalo realitou. Mládežnícky reprezentant Lukáš Čmelík smeruje k našim severným susedom.

Dvadsaťročný ofenzívny záložník je odchovancom "šošonov". V slovenskej najvyššej súťaži debutoval ako sedemnásťročný 17. novembra 2012 proti Ružomberku, keď v 80. minúte vystriedal na ihrisku Milana Škriniara. Pod Dubňom sa prepracoval až do základnej zostavy a v roku 2015 bol jedným z lídrov ofenzívy. Pred rokom prijal ponuku švajčiarskeho Sionu. V kariére ho však pribrzdilo zranenie, kvôli ktorému nedokázal v zahraničí uplatniť svoj potenciál.

V zime sa Čmelík vrátil do Žiliny, začal trénovať s tamojšou rezervou a špekulovalo sa o tom, že si na jar na seba znovu oblečie dres MŠK. Tieto špekulácie ale vyvrátil generálny manažér klubu Karol Belaník a neskôr aj samotný hráč. Zhodli sa, že pre talentovaného mladíka budú hľadať nové pôsobisko.

Piastu patrí po jesennej časti priebežná trinásta priečka v poľskej Ekstraklase. Na skupinu bojujúcu o titul má však len štvorbodové manko. Trénerom tímu je Čech Radoslav Látal, známy aj z pôsobenia v košickom VSS. V klube pôsobia aj Slováci - brankár Dobrivoj Rusov, obranca Patrik Mráz a stredopoliar Martin Bukata.

Najnovšie z klubu: Piast Gliwice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk