Pich gólom prispel k remíze Slask Vroclav s Plockom, Kuciakov víťazný návrat

TASR
13.2.2017

Výsledky stretnutí 21. kola poľskej Ekstraklasy

PONDELOK

Futbalisti Pogoňu Štetín zvíťazili v pondelňajšom zápase 21. kola poľskej Ekstraklasy na domácom štadióne nad Piastom Gliwice 2:1.

Pogoň Štetín - Piast Gliwice 2:1
za hostí Bukata a Mráz celý zápas

NEDEĽA

V 21. kole poľskej Ekstraklasy remizoval v nedeľu Slask Vroclav vďaka gólu Roberta Picha na ihrisku Wisly Plock 1:1.

V drese Lechii Gdaňsk si víťazný ligový debut s čistým kontom zapísal 31-ročný brankár Dušan Kuciak. Lechia doma zdolala Bialystok 3:0. Kuciak len nedávno opustil anglický Hull City a do Poľska sa vrátil po úspešnom pôsobení v Legii Varšava. Slovenský reprezentant pôsobil na poľských trávnikoch päť rokov, s Legiou získal tri majstrovské tituly a rovnaký počet pohárových triumfov.

Wisla Plock - Slask Vroclav 1:1
R. Pich
hral do 90.+3 min. a v 82. min. strelil gól, Ľ. Kamenár (obaja Vroclav) bol na lavičke náhradníkov

Lechia Gdaňsk - Jagiellonia Bialystok 3:0
D. Kuciak
chytal celý zápas, L. Haraslín (obaja Gdaňsk) nastúpil v 53. min - M. Kelemen (Bialystok) chytal celý zápas

SOBOTA

V úvodnom sobotňajšom zápase 21. kola poľskej Ekstraklasy zvíťazila Wisla Krakov nad Koronou Kielce v bránke s Michalom Peškovičom 2:0.

Wisla Krakov - Korona Kielce 2:0
M. Peškovič
(Kielce) odchytal celý zápas

Arka Gdyňa - Legia Varšava 0:1
za domácich M. Božok do 62. min.

PIATOK

Futbalisti Cracovie Krakov uspeli v piatkovom stretnutí 21. kola najvyššej poľskej súťaže na pôde Ruchu Chorzow najtesnejším rozdielom 1:0. Do zápasu zasiahli aj traja Slováci, za domácich odchytal plných 90 minút Libor Hrdlička, Jaroslav Mihalík a Erik Jendrišek sa za hostí dostali na ihrisko v závere.

Ruch Chorzow - Cracovia Krakov 0:1
Libor Hrdlička
(Ruch) odchytal celé stretnutie - Jaroslav Mihalík nastúpil v 80. a Erik Jendrišek (obaja Cracovia) v 90. minúte

Lech Poznaň - Termalica Nieciecza 3:0
Matúš Putnocký
(Lech) odchytal celé stretnutie - Dalibor Pleva odohral celé stretnutie, Patrik Mišák dostal v 35. ŽK a hral do 46. minúty, keď ho nahradil Roman Gergel, Samuel Štefánik hral do 66. minúty a Dávid Guba (všetci Termalica) sedel na lavičke náhradníkov