ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bayern ďaleko od ideálu, Hummels: Pozor na Arsenal
zdroj: TASR/AP

Bayern ďaleko od ideálu, Hummels: Pozor na Arsenal

Nemecký obranca Mats Hummels tvrdí, že mníchovský Bayern čaká ťažký test v Lige majstrov. V osemfinále milionárskej súťaže vyzve Bavorov severolondýnsky Arsenal. Odchovanec Bayernu vyhlásil, že jeho tím stále hľadá optimálnu formu. Tým potešil predovšetkým priaznivcov „kanonierov“, ktorí v kútiku duše veria v zázrak v podobe postupu do štvrťfinále.

„The Gunners“ nemajú na rekordného nemeckého šampióna dobré spomienky. Bayern ich vyradil presne v rovnakej fáze Ligy majstrov dvakrát za ostatné štyri sezóny. Prvý zápas tohtoročného osemfinále sa odohrá v stredu 15. februára v Allianz Arene, odveta je na programe v utorok 7. marca v Londýne.

„Pre mňa osobne je v aktuálnej sezóne všetko perfektné. Som šťastný z toho, ako sa mi darí. Čo sa týka tímu, naše výsledky i pozícia v tabuľke sú fajn. Avšak, na ihrisku nepredvádzame vždy to, čo by sme chceli. Vieme o tom a pracujeme na tom, aby sme sa zlepšili. Musíme tvrdo makať. Každopádne, sme na prvej priečke, máme štvorbodový náskok pred druhým tímom v poradí, takže to nemôže byť zlé. Ale áno, stále sme ďaleko od nášho optima,“ rozhovoril sa Mats Hummels.

Bayern Mníchov radosť
Radosť hráčov mníchovského Bayernu (zdroj: TASR/AP)

Vyjadril sa aj na adresu Arsenalu, ktorý po dvoch ligových prehráv v rade prakticky stratil šancu na zisk vysneného titulu v Premier League. „Bude to náročný, no nesmierne atraktívny dvojzápas. Bude to iné ako v ostatných dueloch. Arsenal je tím, ktorý chce hrať futbal, majú radi loptu, len neradi sa jej zbavujú. Platí to už od doby, čo sa kormidla ujal Arséne Wenger, teda dvadsať rokov. Bude to totálne odlišný zápas v porovnaní s tými v Bundeslige. Nepôjde totiž o súpera, ktorý len bráni a spolieha sa na rýchle protiútoky. Musíme sa koncentrovať na stopercent, nesmieme myslieť na to, čo bolo predtým, alebo čo bude potom. Dôležitý bude len samotný zápas,“ varuje 28-ročný zadák.

Dobre stavaný 55-násobný nemecký reprezentant „kanonierov“ nepodceňuje ani napriek tomu, že sa im momentálne nedarí podľa predstáv. „Je to ťažké porovnávať, počas sezóny sa to mení. Raz ste hore, raz dole. Nedávno mali obdobie, počas ktorého vyzerali ako najsilnejší tím Arsenalu za dlhé obdobie. Tuším, že vyhrali sedem či osem ligových stretnutí po sebe. To isté ale platí aj o nás. Máme zlé chvíle, máme dobré chvíle. Nedá sa predpovedať, s akou formou nastúpia tímy do vzájomného zápasu,“ uzavrela dlhoročná opora Bavorov.

Zdroj: goal.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk