ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Michalovce opúšťa ďalší legionár
zdroj: mfkzemplin.sk

Michalovce opúšťa ďalší legionár

Po tom, ako stopér Vernon de Marco definitívne zamieril do bratislavského Slovana, opúšťa MFK Zemplín Michalovce aj ďalší legionár z defenzívnych radov.

Ako klub informoval na svojom facebookovom konte, Pérez po viac než štyroch rokoch opúšťa Zemplín. „Marcosovi ďakujeme za prínos, ktorý dal futbalu na Zemplíne. Do jeho histórie sa zapíše nezmazateľnými písmenami ako člen tímu, ktorý historicky prvýkrát postúpil do najvyššej slovenskej súťaže. Marcos ďakujeme a želáme veľa osobných a futbalových víťazstiev!“ odkázal verejne klub španielskemu pravému bekovi.

"Po 4 rokoch a 4 mesiacoch by som sa chcel poďakovať a rozlúčiť sa s klubom, ktorého farby som hájil. S ním som aj postúpil do najvyššej súťaže. Splnil som si môj sen z detstva hrať prvú ligu. MFK Zemplín Michalovce mi dal možnosť obnoviť zmluvu, ale ja som nechcel. Chcem zmenu vo svojom živote, chcem sa posunúť ďalej a napredovať. Som pripravený na ďalšie výzvy,“ nechal sa počuť Marcos Calero Pérez.

Rodák z mesta Palma je odchovancom Villarrealu. Začínal ako útočník, no už v dorasteneckom veku sa presunul na post krajného obrancu. Prvé kroky v profesionálnom futbale robil v CD Atlético Baleares. V lete 2012 prestúpil do druholigových Michaloviec, s ktorými v sezóne 2014/2015 vybojoval postup do prvej ligy. Pérezove budúce pôsobisko zatiaľ nie je známe.

Najnovšie z klubu: Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk