ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ofenzívu Trenčína vystuží Chorvát Mance
zdroj: astrencin.sk

Ofenzívu Trenčína vystuží Chorvát Mance

Poslednou novou tvárou v kabíne AS Trenčín v aktuálnom prestupovom období je nádejný chorvátsky útočník Antonio Mance. Dvadsaťjedenročný zakončovateľ prišiel pod Čákov hrad zo slovinského NK Domžale. Rodák z Rijeky podpísal trojročný kontrakt. Informuje o tom klub na svojej webstránke.

„Ide o hráča, ktorý má pred sebou zaujímavú budúcnosť. Chce, aby mu práve náš klub pomohol k ďalšiemu rastu, čo je ocenením našej práce. Rokovania o jeho prestupe boli dlhé, a rozhodne nie jednoduché. Sme však radi, že napokon sme s Domžale našli spoločnú reč. Nemalou mierou prispel k tomu aj Antonio, keďže prejavil skutočne veľký záujem o prestup do AS," okomentoval generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Chorvátsky mládežnícky reprezentant odohral za Domžale 41 zápasov a strelil 13 gólov. V lete si v kvalifikačnej fáze Európskej ligy zahral proti West Ham United. „Antonio má prirodzený inštinkt zakončovateľa. Kvalitnú hru pravou i ľavou nohou. Veríme, že náš tréningový proces mu dá ešte väčšiu silu a dynamiku. Nerád by som sa mýlil, ale naši fanúšikovia sa majú na čo tešiť. Na druhej strane vieme, že bude potrebovať určitý čas na aklimatizáciu. Napriek tomu dúfame, že už na jar pomôže mužstvu k lepšej hre v jarnej časti súťaže,“ doplnil Rybníček.

"Moje prvé pocity sú veľmi dobré, som šťastný, že som mohol podpísať kontrakt s klubom ako je AS Trenčín. Tím je tu veľmi mladý, každý v ňom túži po úspechu. Počul som, že liga je veľmi dobrá. Hral v nej aj môj brat, ktorý mi povedal len pozitívne veci na ligu a AS. Viem, že Trenčín bol dvakrát po sebe majstrom, a že v lete hral proti Olimpiji Ľubľana. Trenčín ich zničil, videl som ten zápas. Myslím si, že pôsobenie v Trenčíne je dobrý krok pre mladých hráčov, aj to bol jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodol prísť sem. Aj brat mi povedal, že liga je na dobrej úrovni, no Trenčín je ešte o level vyššie ako ostatné kluby," povedal vo svojom prvom rozhovore pre klubovú televíziu Antonio Mance.

Trenčínu patrí po jesennej časti Fortuna ligy šieste miesto, na vedúcu Žilinu stráca 22 bodov. V záverečnom prípravnom zápase pred štartom druhej polovice sezóny nastúpia hráči AS proti FK Fotbal Třinec. Duel je na programe 11. februára na Štadióne na Sihoti.

zdroj: ASTN/youtube.com
Zdroj: astrencin.sk

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk