ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Čmelík smeruje do Poľska!
zdroj: TASR

Čmelík smeruje do Poľska!

Slovenský krídelník Lukáš Čmelík strávi jarnú časť v poľskom klube Piast Gliwice. Podľa našich informácií tam odchádza na polročné hosťovanie s trojročnou opciou z MŠK Žilina.

Dvadsaťročný mládežnícky reprezentant je odchovancom "šošonov". V slovenskej najvyššej súťaži debutoval ako sedemnásťročný 17. novembra 2012 proti Ružomberku, keď v 80. minúte vystriedal na ihrisku Milana Škriniara. Pod Dubňom sa prepracoval až do základnej zostavy a v roku 2015 bol jedným z lídrov ofenzívy. Pred rokom prijal ponuku švajčiarskeho Sionu. V kariére ho však pribrzdilo zranenie, kvôli ktorému nedokázal v zahraničí uplatniť svoj potenciál.

V zime sa Čmelík vrátil do Žiliny, začal trénovať s tamojšou rezervou a špekulovalo sa o tom, že si na jar na seba znovu oblečie dres MŠK. Tieto špekulácie ale vyvrátil generálny manažér klubu Karol Belaník a neskôr aj samotný hráč. Zhodli sa, že pre talentovaného mladíka budú hľadať nové pôsobisko.

Podľa informácií PROFUTBAL.sk ho už našli. Lukáš Čmelík má v najbližších hodinách podpísať zmluvu s poľským Piast Gliwice. Má ísť o hosťovanie s trojročnou opciou.

Piastu patrí po jesennej časti priebežná trinásta priečka v poľskej Ekstraklase. Na skupinu bojujúcu o titul má však len štvorbodové manko. Trénerom tímu je Čech Radoslav Látal, známy aj z pôsobenia v košickom VSS. V Piaste pôsobia aj Slováci - brankár Dobrivoj Rusov, obranca Patrik Mráz a stredopoliar Martin Bukata.

Najnovšie z klubu: Piast Gliwice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk