ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kuciak opustil Hull, bude bojovať o titul v Poľsku
zdroj: lechia.pl

Kuciak opustil Hull, bude bojovať o titul v Poľsku

Tridsaťjedenročný brankár Dušan Kuciak sa vracia do Poľska. Po roku strávenom v anglickom klube Hull City, kde si nedokázal vybojovať miesto v zostave, prestúpil do Lechie Gdansk.

Oficiálny klubový web aktuálne druhého tímu priebežného poradia Ekstraklasy potvrdil prestup už včera večer. Kuciak neprichádza do neznámeho prostredia, veď v Poľsku pôsobil od augusta 2011 do zimy 2016, keď si na seba obliekal dres Legie Varšava. Predtým chytal za FC Vaslui, hosťoval vo West Hame, no a prvé kroky v profesionálnom futbale robil pod Dubňom v Žiline.

"Vždy som chcel hrať o trofeje a Lechia je práve medzi mužstvami, ktoré budú v tejto sezóne bojovať o titul. Určite aj to bol jeden z hlavných faktorov, prečo som sa rozhodol prijať ponuku na návrat do Poľska. Dúfam, že sa mi podarí prepracovať do základnej zostavy," rozhovoril sa Kuciak pre web svojho nového zamestnávateľa. 

V tíme nebude jediným Slovákom, za Lechiu hrá aj Lukáš Haraslín. "Hovorili sme spolu, potvrdil mi, že káder je kvalitný," dodal spokojne Kuciak, ktorý bude na chrbte nosiť číslo 1. Jeho obľúbená dvanástka je totiž "rezervovaná" symbolicky pre fanúšikov.

Kuciak v minulosti nastupoval aj za slovenskú reprezentáciu. Od roku 2006 si na konto pripísal desať štartov.

 
Video: Lechia Gdansk/youtube.com

Najnovšie z klubu: Lechia Gdaňsk

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk