ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Najkratšie hosťovanie zimného prestupového obdobia
zdroj: asse.fr

Najkratšie hosťovanie zimného prestupového obdobia

Že sa futbal hrá pre fanúšikov je stará – známa pravda. Napriek tomu sami nemajú priamy vplyv na chod klubu. Občas však nastanú situácie, kedy si zoberú rozhodujúce slovo práve priaznivci tímu.

Aj z našich končín vieme uviesť niekoľko príkladov, za ktoré môže hovoriť prípad Miloša Lačného. Ten začiatkom roka 2010 v jednom rozhovore povedal, že odmalička vyrastal s tým, že dres Slovana nikdy neoblečie, no už na začiatku sezóny 2011/12 sa stal jeho novou posilou. Jemu to veľmi neprekážalo, Belasej Šlachte však áno. Udobriť si fanúšikov sa mu podarilo kilometrovým behom v centre mesta, pričom bol ovešaný suvenírmi klubu.

Nie všetky príbehy ale končia happyendom, o čom rozpráva aj aktuálny príbeh z Francúzska. V piatok na obed, štyri dni pred koncom prestupového obdobia, zverejnil klub AS Saint-Étienne správu o príchode skúseného záložníka Anthonyho Mouniera. Odchovanec Lyonu si urobil dobré futbalové meno najmä v Nice, odkiaľ za tri a štvrť milióna putoval do Montpellieru a v lete 2015 zamieril do talianskej Bologne. Teraz sa mal polročným hosťovaním začať jeho veľký návrat do vlasti.

zdroj: facebook/ASSE

Saint-Étienne sa momentálne nachádza v ligovej tabuľke na piatej priečke a na miestenku do predkôl v európskych pohárových súťažiach potrebuje dohnať štvorbodové manko. Naviac, v polovici februára ich čaká šestnásťfinále Európskej ligy proti slávnemu Manchestru United. Aj preto vyzeral príchod dvadsaťdeväťročného Mounieriho ako správny a premyslený krok.

Opak však bol pravdou. Hoci žiadny príspevok na klubovej sociálnej sieti nemal toľko reakcií ako práve informácia o jeho príchode, zároveň by sme márne hľadali príspevok s väčšou mierou negatívnosti. Fanúšikovia príchod tohto futbalistu jednoducho nedokázali akceptovať. V živej mysli mali totiž incident z roku 2012, keď ešte ako hráč Nice nešetril urážkami na adresu Saint-Étienne.

Anthony Mounier
goal.com


„Bol som mladý a spravil som chybu,“
snažil sa ospravedlniť svoje činy spred pár rokov Mounier. Odpoveďami rozvášnených francúzskych fanúšikov však boli od množstva kritických komentárov na internete, cez transparent na tribúne s odkazom ‚Naše farby nikdy nebudú tvoje’, ba až po vyhrážky zabitím. Bolo očividné, že tento prípad sa žiadnym „kilometrom hanby“ nevyrieši...

Aj preto prišlo k tomu, k čomu muselo prísť. Hoci sa hosťovanie definitívne dotiahlo až na samotný záver prestupového obdobia, už po dvoch dňoch sa vyskytli v médiách prekvapivé informácie o tom, že sa rodák z mestečka Aubenas na juhu Francúzska sťahuje späť na Apeninský polostrov.

„Klub AS Saint Étienne a Anthony Mounier sa po vzájomnej dohode rozhodli odstúpiť od zmluvy,“ oznámil napokon klub vo svojej oficiálnej správe s dodatkom, že k tomuto rozhodnutiu dospel pre zachovanie pokojnej atmosféry pred náročným zápasovým programom. „ASSE ďakuje hráčovi za jeho pokojné správanie, ktorým zvládal túto ťažkú situáciu,“ zakončil klub svoje vyhlásenie.

zdroj: twitter/ASSE

Návrat Mounieriho do vlasti sa napokon nekoná. Tréner mužstva Christophe Galtier priznal, že rozhodnutie poslať svoju posilu späť do talianskej Bologne sa nerodilo ľahko, ale bolo správne. „Táto situácia nebola ľahká a príjemná ani pre jedného z nás. Niekedy sa však netreba hanbiť urobiť krok vzad,“ povedal bývalý obranca, ktorý na lavičke francúzskeho tímu sedí už viac ako sedem rokov.

V priebehu piatich dní tak absolvoval Anthony Mounier už druhé tímové fotenie. V posledný deň prestupového obdobia po ňom totiž siahla Atalanta Bergamo, ktorá sa v talianskej Serii A takisto nachádza v tabuľke len jedno miesto od priečky zaručujúcej predkolo Európskej ligy. Skĺbil tým teda úlohy, ktoré by ho čakali vo francúzskom tíme so súťažou, ktorú hral aj posledný rok a pol v aktuálne trinástej Bologni.

zdroj: twitter/Atalanta

Odporúčame

Najnovšie z klubu: St. Etienne

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk