ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Thomas Müller: Nemám depresie
zdroj: TASR/AP

Thomas Müller: Nemám depresie

Útočník Bayernu Mníchov Thomas Müller nezúfa, napriek tomu, že v aktuálnej sezóne sa strelecky trápi. Neschopnosť skórovať ho nedeprimuje, považuje to za niečo, čo raz muselo prísť.

Nemecký bombardér v prebiehajúcej sezóne vsietil iba jediný gól. V úvode sezóny sa Müller strelecky trápil celých 999 minút. Pre kanoniera jeho kvalít niečo nemysliteľné.

„Neviem, či príliš premýšľam. Pracujem naozaj tvrdo, dokonca tvrdšie než v sezónach, keď sa mi strelecky darilo a všetko išlo ľahko,“ uviedol 27-ročný nemecký reprezentant pre ESPN.

„Snažím sa ale myslieť pozitívne. Od prírody som stále pozitívne naladený. Myslím vždy na ďalšiu šancu, ďalší zápas, ďalšiu možnosť odohrať výborné stretnutie,“ pokračoval majster sveta z roku 2014.

„Samozrejme, keď o vás každý rozpráva, prinúti vás to rozmýšľať. Viem, v akej som situácii. Nie je to také dobré, ako to bolo v minulých rokoch. Médiá aj fanúšikovia ma kritizujú. Pracujem však tvrdo a snažím sa pomáhať mojim spoluhráčom,“ vysvetľoval Müller.

„No nemôžem ovplyvniť všetko. Sústredím sa sám na seba a pokúšam sa objektívne analyzovať príčiny neúspechu. Nie som smutný ani nemám depresie. Musím na sebe tvrdo pracovať,“ uzavrel autor 83 reprezentačných gólov.

Zdroj: 90min.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk