ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilina ulovila mládežníckeho reprezentanta
zdroj: mskzilina.sk

Žilina ulovila mládežníckeho reprezentanta

Žilina ulovila ďalší talent. Pod Dubňom bude pôsobiť ešte len devätnásťročný útočník Samuel Mráz, ktorý je dlhodobo mládežníckym reprezentantom Slovenska. S vedením "šošonov" sa dohodol na tri a pol ročnej zmluve. Niekdajší hráč Senice sa ku svojmu novému tímu pripojil na sústredení v Turecku.

Mráz nastúpil v aktuálnej sezóne do všetkých devätnástich ligových duelov v drese Záhorákov, na konte má dva góly. Prvý rozhovor poskytol pre klubovú televíziu MŠK Žilina už priamo na sústredení v slnečnom Turecku.

Aké máte pocity po príchode do Žiliny?
Samuel Mráz: "Veľmi príjemné. Teším sa na novú výzvu. Verím, že to dobre dopadne. Hneď som vedel, aký kolektív ma tu čaká, super chalani, skvelá partia, výborní tréneri a celý realizačný tím. Na to som sa veľmi tešil. Myslím, že ma čakajú len dobré veci."

Ako vzniklo toto spojenie a prečo ste sa rozhodli prijať ponuku "šošonov"?
"Vzniklo to nečakane. Hľadal som spolu s mojim manažérom nejakú novú cestu, ktorá by ma mohla posunúť ďalej. Naskytla sa možnosť spolupráce so Žilinou a som rád, že to nakoniec vyšlo. Som za to veľmi vďačný. Viem, ako sa tu pracuje s mladými hráčmi. Každý, kto je v Žiline, tak napreduje. Práve to ma sem ťahalo najviac."

Absolvovali ste už aj prvý tréning, aký bol?
"Bol predzápasový, keďže zajtra máme prípravný duel. No bol dobre vyvážený. Trénovali sme aj zakončenie. Také dobré nabudenie na zajtrajší zápas."

Samuel Mráz
FB FK Senica/Marek Štítny

Našli ste v kabíne aj nejaké známe tváre?
"Jasné. S Mišom Klecom i s Filipom Hlohovským som bol v Senici. Sú tu aj chalani, s ktorými sa poznám z repre. Poznám väčšinu kabíny."

Je to len váš druhý klub po Senici, neopúšťalo sa Záhorie ťažko?
"Nebolo to ťažké rozhodovanie, hoci ten odchod nebol príjemný. Predsa len, strávil som tam osem rokov. Bol to prakticky môj druhý domov, ale taký je život. Je tu nová výzva, ja som sa tomu nebránil a som za túto zmenu veľmi rád."

S akými cieľmi prichádzate do Žiliny?
"Pomôcť mužstvu najviac, ako sa bude dať. Aby sa nám spolu podarilo splniť tímové ciele."

Talent mu nechýba

„Dohodli sme sa, že v najbližšom polroku sa spoznáme a následne by sme chceli mať záujem o dlhšiu spoluprácu, samozrejme, ak bude spokojnosť obidvoch strán," okomentoval príchod nádejného futbalistu športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník a ďalej poznamenal: „Samuel je v ročníku 1997 považovaný za jeden z najväčších talentov. Má predpoklady k tomu, aby u nás mohol uspieť. Musí však stabilizovať svoje výkony, ktoré mali svoje výkyvy, striedal výborné zápasy s priemernými. My o tom vieme, čo je pre nás dôležité. Talent mu však nechýba, určite dostane priestor na realizáciu."

Napriek príchodu talentovaného zakončovateľa vedenie klubu neustále pracuje na získaní novej posily. „Úloha, ktorú sme si dali, a to hľadanie hrotového útočníka do nášho systému, stále pretrváva. Takže neustále na tom pracujeme," doplnil pre klubový web Belaník.

 

Zdroj: mskzilina.sk/youtube.com

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk