ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Van Kessel stál Slaviu Praha vraj 40 miliónov, Žilina by ho nechcela ani zadarmo
zdroj: slavia.cz

Van Kessel stál Slaviu Praha vraj 40 miliónov, Žilina by ho nechcela ani zadarmo

Bývalá trenčianska hviezda Gino van Kessel nemá v pražskej Slavii na ružiach ustlané. Po veľkom prestupe k našim severozápadným susedom rýchlo vypadol zo základnej zostavy a najnovšie dokonca ani neodletel s tímom na sústredenie do Španielska.

Futbalisti Slavie Praha si to namierili v nedeľu večer do Malagy nielen so šesticou nových posíl, ale aj s dorastencami Žežulkom a Krejdlom. Na najdrahšieho hráča klubu Gina van Kessela miesto nezostalo, čím sa zdá byť jeho nepokračovanie v tíme definitívne. Podľa informácií portálu iSport.cz však nie je pre klub jednoduché holandského futbalistu predať.

Do pražského tímu prišiel Gino van Kessel za zhruba 1,5 milióna eur (okolo 40 miliónov českých korún) a bez bonusov údajne poberá mesačný plat okolo 22 000 eur (600-tisíc českých korún). Očakávania ale nenaplnil, v kabíne vraj nemal vzorové správanie a fanúšikovia i odborníci mu vyčítali nulovú snahu o defenzívu. „V Trenčíne mu nechuť brániť tolerovali,“ povedal slovenský hráčsky agent Branislav Jašurek.

Gino van Kessel
slavia.cz

Záujemcov o rýchlych a šikovných útočníkov je vždy dostatok, avšak drahého futbalistu s vysokými platovými požiadavkami a s neslávnou povesťou z jesennej časti si na krk zoberie asi iba málokto. „Podľa mojich informácií by ho Žilina nechcela ani zadarmo,“ poznamenal pre iSport.cz Jašurek. Cestou by údajne mohlo byť Poľsko, uznávaný poľský novinár Dariusz Kurowski však krúti hlavou: „Vôbec sa tu o ňom nehovorí. Nevidím klub, ktorý by po ňom túžil,“ cituje český portál.

Všetko nasvedčuje tomu, že AS Trenčín spravil fantastický obchod, zatiaľ čo Slavia Praha presne naopak. Negatívna medializácia pravdepodobne rodákovi z Alkmaaru pri hľadaní nového angažmánu nepomôže, Slavia na svojom webe tvrdí, že rokuje o jeho hosťovaní. Všetko bude závisieť iba od holandského futbalistu, či svoj nepochybne veľký futbalový talent rozvinie do plného potenciálu, alebo sa už v dvadsiatich troch rokoch stane všeobecne nechceným artiklom na futbalovom trhu.

Najnovšie z klubu: Slavia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk