ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kubilay Yilmaz: Najprv nastúpil proti Trnave, teraz je jej novou posilou
zdroj: spartak.sk/Lukáš Grinaj

Kubilay Yilmaz: Najprv nastúpil proti Trnave, teraz je jej novou posilou

Kým iné slovenské kluby utekajú za kvalitnými podmienkami do Turecka, trnavský Spartak si priviezol kvalitu z Turecka priamo k sebe.

Útočník Kubilay Yilmaz má za sebou zaujímavý príbeh. Rodák z Turecka sa s rodičmi presťahoval do Viedne už keď mal jeden rok. V Rakúsku spravil svoje prvé futbalové kroky. Začínal síce v malom klube Slovan HC zo štvrtej ligy, odtiaľ sa ale na dva roky pobral do akadémie slávneho Rapidu Viedeň. Následne išiel na skusy do českého Znojma, kde na seba upútal už v sezóne 2014/15, v ktorej sa stal najlepším strelcom juniorskej ligy.

Aj vďaka svojim koreňom má talent na jazyky a ovláda turecký, nemecký, anglický, český a čoskoro možno aj slovenský. Doviesť by ho k tomu mohol angažmán v trnavskom Spartaku, kde sa dostal na skúšku za pomerne zaujímavých okolností. Ešte 14. januára nastúpil v drese Znojma proti A-mužstvu Trnavy, kde vedenie slovenského klubu okamžite zaujal. Už o štyri dni neskôr bol na skúške v kádri juniorky a v dueli proti fortunaligovému ViOn-u zopakoval svoj slušný výkon. Keďže áčko malo problém s útočníkmi, Yilmaz bol pozvaný do tímu pod vedením Miroslava Karhana. Tam len týždeň po tom, ako za Znojmo nastúpil proti Trnave, obliekol jej dres a dvomi gólmi v priebehu jednej minúty zostrelil Slovácko.

zdroj: youtube/Spartak TV

„Je to naozaj skvelý pocit. Som šťastný, že sa mi podarilo streliť dva góly,“ cituje klubová stránka slová talentovaného futbalistu. Radosť neskrýval ani tréner Miroslav Karhan. „Chceli sme vidieť, ako sa zhostí svojej šance v našom mužstve a videli ste sami. Je to prísľub do budúcna, aj keď ťažko hodnotiť po jednom zápase. Na tréningoch sa javil slušne,“ povedal pre Spartak TV Karhan.

Pre Yilmaza nie je príchod do Trnavy žiadnym skokom do neznáma, sledoval ho aj na púti Európskou ligou, kde si bíli andeli zmerali sily s Austriou Viedeň. „Ako malý som bol s otcom na dvoch zápasoch. Nepamätám si už proti komu hral vtedy Spartak, bolo to ešte na starom štadióne,“ spomína Yilmaz, ktorý sa na anabázu v klube teší. „Spartak je jeden z najväčších klubov na Slovensku, jeho fanúšikovia sú najlepší a nový štadión úžasný. Neviem sa dočkať, keď si na ňom budem môcť zahrať,“ vraví nádejný kanonier.

foto: spartak.sk/Lukáš Grinaj

Talentovaný futbalista by mohol byť veľkou nádejou pre Trnavu i prínosom pre Fortuna ligu. On sám prejavil veľkú túžbu zostať. „Spartak hrá pravidelne v Európskej lige, je to pre mňa veľká výzva. Páči sa mi všetko, tréningy sú skvelé a chalani ma medzi seba prijali rýchlo. Som tu šťastný,“ tešil sa už po pár dňoch v trnavskom prostredí.

V pondelok klub aj hráč všetko spečatili podpisom 1,5-ročnej zmluvy. „Je to pekný príbeh, ktorý má svoju pointu. Kubo má o Spartaku dostatok informácií, dokonca býva vo Viedni, čo nie je ďaleko. Chce hrať za Spartak a to môže byť pre neho veľmi dôležitý moment smerom k motivácii,“ povedal generálny manažér Trnavy Pavel Hoftych po príchode historicky prvého rodáka z Turecka do Spartaka. „Ide o jeho futbalové umenie, v dvadsiatich rokoch je vyspelý hráč, ktorý má veľmi dobrú hru telom, je pracovitý, dostatočne tímový a dobre sa pohybuje na ihrisku. Vítam ho v klube.“

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk