ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prvý Gruzínec v drese Trenčína, Beridze okamžite zaujal
zdroj: AS Trenčín

Prvý Gruzínec v drese Trenčína, Beridze okamžite zaujal

Devätnásťročný gruzínsky krídelník Giorgi Beridze sa pripojil k AS Trenčín po piatich dňoch zimnej prípravy. Do mužstva prišiel v rámci hosťovania z belgického klubu KAA Gent, s ktorým úradujúci slovenský majster už dlhšie spolupracuje. Pre Beridzeho je Trenčín len druhým zahraničným pôsobiskom.

Za AS odohral zatiaľ dve prípravné stretnutia. Pri premiére proti Nitre sa mu podarilo streliť pekný gól, po druhom zápase spokojný nebol, nakoľko jeho tím prehral s Mladou Boleslavou 0:2. "Neodohrali sme dobré stretnutie. Súper bol lepší vo všetkých herných činnostiach. Bol to však iba môj druhý zápas s tímom, ešte sme nemali čas na zohratie sa. Za dva, tri týždne, keď odohráme viac stretnutí a viac sa spoznáme, budeme určite lepší," zamyslel sa pre PROFUTBAL.sk gruzínsky mladík.

Je odchovancom klubu FC Zestafoni. Dva ročníky strávil na hosťovaní v ďalšom gruzínskom mužstve FC Dila. Pred dvoma rokmi si ho všimli skauti KAA Gent a prestúpil do Belgicka, kde hral za ligovú rezervu. "Prestup do Gentu bola pre mňa obrovská zmena. Futbalové podmienky v Belgicku a v Gruzínsku sú neporovnateľné. Mám za sebou aj vydarenú sezónu. Pravidelne som nastupoval za rezervný tím a získali sme majstrovský titul. Gent bol skvelým klubom pre môj rozvoj," zhrnul svoje prvé zahraničné pôsobenie Beridze.

Giorgi Beridze
foto: AS Trenčín

KAA Gent cez zimnú prestávku ponúkol stále len 18-ročného mladíka na hosťovanie do Trenčína, keďže v A-mužstve Gentu je v krídelných priestoroch veľká konkurencia. "O Slovensku nemám veľa vedomostí. O Trenčíne som najprv nevedel nič, ale zistil som si, že posledné dve sezóny bol majstrom Slovenska. Preto som sa do klubu tešil. Po príchode ma prekvapilo, aká je tu zima, ale na tú som z Gruzínska zvyknutý." Ako tvrdí, pod Čákovým hradom sa dokázal veľmi rýchlo aklimatizovať. "V Trenčíne sa cítim skvelo. Hneď, keď som prišiel, zistil som, že sa tu zišiel skvelý tím s množstvom skvelých chalanov. Už teraz mám veľa priateľov. Mesto som však ešte veľmi nevidel. Chystám sa, keď budem mať voľný deň," povedal pre PROFUTBAL.sk s úsmevom na tvári Giorgi Beridze.

Už po prvom prípravnom zápase sa zapísal do povedomia fanúšikov svojou dobrou technikou, driblingom a rýchlymi prienikmi za obranu súpera. "Toto je štýl hry, ktorým sa chcem prezentovať v zápasoch: mať loptu na nohe, snažiť sa ísť do súbojov jeden na jedného. Keby som takto nehral, nemal by som zo svojej hry dobrý pocit a nepovažoval sa za dobrého futbalistu. Týmito prednosťami chcem Trenčínu pomôcť k dobrým výsledkom," vysvetlil mládežnícky reprezentant Gruzínska.

Giorgi Beridze
foto: AS Trenčín

Prezradil tiež, kto je jeho futbalový vzor: "Mojím vzorom bol Ronaldo, ale ten starý Ronaldo, Brazílčan. Dnes mám najradšej Lionela Messiho. Z gruzínskych futbalistov určite Georgi Kinkladze. Veľký talent, skvelý technik, hral v Manchestri City. To bol skvelý hráč, podľa mňa rovnako dobrý ako Messi."

Bude hrávať v základnej zostave?

Giorgi Beridze pohľadom trénera AS Trenčín Martina Ševelu: "Je to hráč do krídelných priestorov, kde potrebujeme skvalitniť našu hru. Je to rýchlostný typ nízkeho vzrastu, má naozaj solídny prvý dotyk s loptou, dobrý dribling. Môže hrať na ľavom aj pravom krídle. Má veľmi dobré návyky, čo sa týka nábehov za obranu. Vie si pohybom vypýtať loptu za chrbát obrany. Prijali sme ho ako konkurenciu do mužstva. Veríme, že sa čo najrýchlejšie zžije s našim herným štýlom, ktorý sa snažíme predvádzať a stane sa pevnou súčasťou mužstva. Musí to však dokazovať na tréningoch, aj v prípravných zápasoch. Zatiaľ však môžem vysloviť s Giorgim veľkú spokojnosť. Pokiaľ bude takto pokračovať, je veľmi pravdepodobné, že bude v jarnej časti sezóny nastupovať v základnej zostave."

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk