ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hroššov návrat domov: S Nitrou chcem postúpiť do prvej ligy
zdroj:

Hroššov návrat domov: S Nitrou chcem postúpiť do prvej ligy

Druholigová Nitra hlási novú posilu. Tím trénera Ivana Galáda rozšíril skúsený 29-ročný brankár Lukáš Hroššo. Ten sa pod Zobor vracia z prvoligového českého klubu FK Dukla Praha.

Hroššo odštartoval kariéru v drese "Corgoňov". Následne pôsobil v bratislavskom Slovane, v Česku si na seba okrem Dukly Praha obliekal aj dres Slovana Liberec. Do Nitry prichádza na jeden a pol roka, s možnosťou ročnej opcie. Informoval o tom klubový web.

„Ozvala sa mi Nitra, konkrétne tréner Galád. Dodalo mi to impulz, že ma potrebuje. Chcem chytať najvyššiu súťaž, ale s Nitrou. Prišiel som sem pomôcť Nitre postúpiť do ligy. Ak sa bude dať, aj v tejto sezóne. Treba nahrať čo najviac bodov, človek nikdy nevie. Možno sa niečo zmení a Nitra postúpi aj teraz. Nitra je môj domov, vždy som s chcel vrátiť a pomôcť jej. Ona mi pomohla v začiatkoch, keď som dostal šancu chytať ligu. Chcem, aby mali rovnakú šancu aj mladíci,“ nechal sa počuť Hroššo v rozhovore pre MY noviny.

„Lukáš Hroššo je náš odchovanec, je základným kameňom napredovania a splnenia tých cieľov, ktoré máme. Rozhodli sme sa posilňovanie mužstva v tejto sezóne riešiť veľmi citlivo, pretože o prestupoch v minulosti nie sme presvedčení, že boli na správnej úrovni. Rozhodli sme sa vrátiť k top hráčom, myslíme, že Lukáš je takým futbalistom na pozícii brankára a pomôže nám. Nechceme tu žoldnierov, ktorí si zoberú plat, čakajú na výplatnú pásku a nepoznajú ani klub, ani históriu. Toto nie je smer, ktorým chceme napredovať. Hľadáme ľudí, ktorí sú s klubom spojení a cítia k nemu veľkú zodpovednosť, nielen odmenu. Lukáš je prvý, v tomto období sa pokúsime získať aspoň jedného takéhoto hráča. Tým by sme splnili cieľ - dobudovanie mužstva do pol roka," dodal pre MY noviny predseda predstavenstva FC Nitra Marián Valenta.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk