ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šafranko definitívne hráčom DAC: Najlepší radca bol Huk
zdroj:

Šafranko definitívne hráčom DAC: Najlepší radca bol Huk

Najbližšia budúcnosť mladého slovenského reprezentanta Pavla Šafranka je vyriešená, v stredu večer podpísal 3,5-ročnú zmluvu s fortunaligovým klubom z Dunajskej Stredy.

Otázka ďalšieho pôsobenia 22-ročného útočníka bola otvorená dlhšie obdobie a jeho meno bolo spájané s viacerými klubmi doma i v zahraničí. Boj napokon vyhral klub zo Žitného ostrova. „Rozhodla najmä vysoká profesionalita a prostredie, ktoré je pre futbalistu ideálne. Podmienky sú v klube na fantastickej úrovni a čerešničkou na torte sú jednoznačne najlepší fanúšikovia na Slovensku,“ povedal pre PROFUTBAL.sk krátko po prestupe Pavol Šafranko, ktorý strávil uplynulých pár dní na reprezentačnom sústredení v Abú Dhabí a naskočil do zápasov s Ugandou i Švédskom.

Dunajská Streda patrila na jeseň medzi štatisticky najhoršie strieľajúce mužstvá, aj preto sa počas zimnej pauzy rozhodla pre pár zmien. Už začiatkom zimnej prípravy prišiel zo Senice Jakub Kosorín a krátko pred príchodom Šafranka mužstvo definitívne opustil Ákos Szarka. „Tréner Csaba László na mňa pôsobí veľmi autoritatívne, samozrejme, v dobrom slova zmysle. V Spojených arabských emirátoch som sa na klub pýtal Tomáša Huka, s ktorým som sa poznal už z dvadsaťjednotky. Bol môj najlepší radca, klub mi dopodrobna priblížil,“ prezradil doteraz kmeňový hráča Tatrana Prešov.

Uplynulý kalendárny rok 2016 strávil Šafranko na hosťovaní v Podbrezovej, kde sa na jeseň ukázal vo výbornom svetle a so štyrmi gólmi bol druhým najlepším strelcom tímu. Čierny kôň Fortuna ligy ukončil prvú polovicu sezóny na druhom mieste a v bojoch o pohárovú Európu sa bude musieť zaobísť už bez ofenzívneho futbalistu. „V hre bola každá z možností, aj zotrvanie v Podbrezovej, aj pôsobenie v Prešove. Samozrejme, budú mi chýbať spoluhráči i priatelia, ktorých som za ten krátky čas získal, ale cítil som, že prestup do DAC-u bude správny krok,“ povedal Šafranko.

Dunajská Streda ukončila jeseň na deviatom mieste s 21 bodmi, po odstúpení Myjavy ich má na konte osemnásť a bude okupovať ôsmu priečku s jednobodovou stratou na Michalovce a štvorbodovou na duo Trenčín - Ružomberok. „Mojím osobným cieľom je pomôcť svojimi výkonmi tomuto mužstvu. Chcem, aby mužstvo vyhrávalo zápasy a posunulo sa v tabuľke čo najvyššie. Preto odovzdám na ihrisku absolútne všetko,"  zakončil pre PROFUTBAL.sk Šafranko.

Akvizíciu si pochvaľoval aj športový riaditeľ FC DAC 1904 Jan Van Daele. "Už v mladom veku preukázal kvality v prvej lige aj reprezentačnom drese. Patrí medzi dôležitých hráčov slovenského výberu do 21 rokov, ktorý sa kvalifikoval na európsky šampionát a nie náhodou dostal pozvánku aj medzi seniorov. Preto sme neváhali a vykúpili sme ho zo zmluvy s Prešovom. Príchodom Šafranka máme v mužstve štyroch hráčov s potenciálom zahrať si na letných ME futbalistov do 21 rokov, čo nás veľmi teší," uviedol Van Daele na oficiálnej klubovej stránke.

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk