ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Xabi Alonso po sezóne ukončí kariéru
zdroj:

Xabi Alonso po sezóne ukončí kariéru

Je jedným z najsympatickejších protagonistov hry hier. Obľúbený medzi spoluhráčmi, trénermi, fanúšikmi, no i súpermi. Xabi Alonso (35) prakticky nemá neprajníkov a s týmto statusom zrejme i opustí Bayern Mníchov. Elegánovi na trávniku i mimo neho vyprší v lete zmluva, podľa denníka Bild zamieri na odpočinok.

Xabi Alonso je považovaný za jedného z najkomplexnejších stredopoliarov svojej doby. Silný v rozohrávke, v defenzíve, vo vzduchu, v súbojoch. Vyniká dlhými pasmi, kreativitou i streľbou zo stredných vzdialeností. Je playmaker i defenzívny štíť zároveň. Nečudo, že počas kariéry si prešiel špičkou v Anglicku, Španielsku a Nemecku. 

Denník Bild informuje o konci kariéry Xabiho Alonsa

zdroj: twitter

Odchovanec Realu Sociedad sa naplno presadil v Liverpoole, kam ho priviedol kouč Rafael Benítez. Hneď v prvej sezóne spoločne vyhrali Ligu majstrov. Xabi Alonso tvoril skvostnú dvojicu s kapitánom The Reds Stevenom Gerrardom. S koučom sa dostal do sporu, keď odmietol s liverpoolskym tímom odletieť do Milána na stretnutie Ligy majstrov proti Interu Miláno. „Bolo frustrujúce zmeškať duel s Interom, no v takýchto časoch musím byť s rodinou,“ povedal vtedy Xabi Alonso. Hrdý Bask je rodinne založený typ, nikdy sa ani v pikantných anglických médiách nepreberali žiadne jeho excesy – pretože neexistovali.

Druhýkrát sa z triumfu v Lige majstrov tešil v Reale Madrid, s ktorým dobyl i svoj premiérový ligový titul. Ďalšie dva získal v zrejme poslednom pôsobisku svojej kariéry – Bayerne Mníchov. Xabi Alonso bol i súčasťou veľkých úspechov španielskej reprezentácie. Získal s ňou dva tituly majstrov Európy (2008, 2012) i jeden svetový (2010).

Najkrajšie góly v kariére Xabiho Alonsa

zdroj: youtube.com (BayernCompHD)

Xabi Alonso je milovaným hráčom i človekom, po ktorého odchode zostane prázdne miesto. Na sociálnej sieti twitter je desiatym športovcom s najviac odberateľmi. Nečudo, že web zachvátila vlna smutných reakcií. O rozhodnutí špílmachra Bavorov informovali viaceré periodiká odkazujúce na exkluzívny materiál denníka Bild. Na potvrdenie samotného hráča či zamestnávateľa sa zatiaľ čaká...

 

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk