ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hruška z Myjavy posilní v Dukle Praha slovenskú enklávu
zdroj:

Hruška z Myjavy posilní v Dukle Praha slovenskú enklávu

Slovenský brankár Matúš Hruška sa stal novou posilou Dukly Praha. S vedením účastníka najvyššej českej súťaže podpísal zmluvu do decembra 2019.

Hruška naposledy pôsobil v Spartaku Myjava, ktorý sa pred pár týždňami rozhodol odhlásiť z rozbehnutej sezóny Fortuna ligy. Hráči kopaničiarskeho klubu dostali povolenie hľadať si nové pôsobiská, medzi nimi sa rozhodol pre zmenu prostredia aj Hruška.

"Matúš Hruška je súčasťou slovenskej reprezentácie do 21 rokov a stabilne chytal slovenskú ligu v Myjave. Podpísal zmluvu na tri roky, čo nám dáva možnosť s ním pracovať tak, aby si postupne zvykol na náš herný štýl s prvkami, ktoré v jeho predchádzajúcich pôsobiskách chýbali. Veríme, že s Filipom Radom vytvorí pracovitú a rešpektujúcu sa dvojicu," citoval klubový web Dukly trénera Jaroslava Hyneka.

Hruška sa v Dukle stretne s bývalým spoluhráčom z Myjavy Frederikom Bilovským. Okrem toho v pražskom klube pôsobia aj ďalší Slováci - brankár Lukáš Hroššo, obranca Lukáš Štetina a stredopoliari Jakub Považanec s Róbertom Kovaľom.

Najnovšie z klubu: Dukla Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk