ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Marček odmietol ponuky a ukončil profesionálnu kariéru
zdroj:

Marček odmietol ponuky a ukončil profesionálnu kariéru

Patril medzi najskúsenejších myjavských futbalistov a čakalo sa, že po odhlásení klubu z najvyššej súťaže si nájde nového zamestnávateľa medzi prvými. Možno by sa tak aj stalo, ale čoskoro tridsaťročný stredopoliar sa rozhodol vybrať inou cestou.

Tri dni pred Vianocami oznámili bratia Halabrínovci myjavským futbalistom aj verejnosti prekvapivú správu o odhlásení klubu z najvyššej súťaže. Bronzový tím uplynulej sezóny sa tak už v jarnej časti medzi elitou nepredstaví. „Trochu sme čakali, že sa niečo v zime udeje, ale o tomto kroku sme sa dozvedeli až priamo na mieste. Nehovorím, že to považujem za správne rozhodnutie a že som s ním stotožnený, ale čo majitelia povedia, to treba brať ako fakt. Na jednej strane ma to mrzí, ale na druhej chápem dôvody, ktoré ich k tomuto kroku viedli. Nemôže im nikto nič vyčítať, súťažný poriadok niečo také zrejme umožňuje, veď keby táto možnosť nebola k dispozícii, zrejme by majitelia nad takýmto krokom ani neuvažovali,“ prezentoval svoj názor na situáciu Tomáš Marček.

Prezident Spartaka Myjava Pavel Halabrín vo svojom vyjadrení k ukončeniu súťaže povedal, že aj futbalisti nesú veľkú časť zodpovednosti na tomto rozhodnutí. Vyčítal im prístup, výsledky a chýbalo mu aj potešenie z futbalu pre fanúšikov, ktorí postupne ubúdali z tribún. „Pre väčšinu hráčov to bude do budúcnosti čierna škvrna v životopise, keď pôsobili v klube práve vtedy, keď sa rozhodol odhlásiť zo súťaže. Tie slová zamrzeli, ale niet pochýb, že každý jednotlivec musí cítiť podiel, menší alebo väčší, na tom, ako to celé dopadlo,“ myslí si skúsený záložník, ktorý vždy patril k stavebnému kameňu zostavy Myjavy. Na jeseň však odohral 16 z 19 zápasov, štyrikrát ako striedajúci. „Povedal by som, že za pôsobenie v Myjave to bola asi moja najhoršia polsezóna. Aj z pohľadu nastupovania do zápasov či stability výkonov,“ sypal si popol na hlavu Marček.

Postupne poodchádzal prakticky celý káder, z bývalého áčka zostalo v mužstve iba osem hráčov, okrem Marčeka aj Peter Solnička, Libor Koníček, Erik Pecha, Samuel Flamík, Štefan Holiš, Dávid Copko a Erik Vávra. „Poväčšine sú to mladí chalani, ktorí nedostávali ani v najvyššej súťaži veľa príležitostí. Viem, že niektorí aj boli niekde na skúške, ale po dohode s majiteľom v klube, aspoň zatiaľ, zostali. Zo starších hráčov zostal v tíme Soldo, ktorý prežil v Myjave celý život a ťažko by už išiel niekde inde, možno dostane aj inú pozíciu v klube. V odlišnej situácii je Štefan Holiš, ktorý už hral aj za Nemšovú a mohol sa len vrátiť tam alebo zostať v myjavskom drese,“ priblížil situáciu z kopaničiarskej kabíny.

Sám mohol vo futbale pokračovať. Ponuku dostal z tímu úradujúceho majstra AS Trenčín, ktorého je odchovancom, či z druhej ligy, kde prejavil záujem jeho predchádzajúci klub z Nového Mesta nad Váhom a aj tréner Ivan Galád z FC Nitra. „Ponuky boli, ale všetky som odmietol. Je to už definitívne rozhodnutie. Dlhodobo mám civilné zamestnanie, ktoré ma baví a moja potreba vo firme je čoraz väčšia. Situácia teraz priniesla otázku, či mám ďalej pokračovať v profesionálnom futbale, alebo si vybrať pracovný život. Ponuky však neboli také zaujímavé, aby som pre ne obetoval dobrú robotu. Bolo by to aj riziko vzhľadom na vek, nemá zmysel, aby som na rok - dva niekam išiel na úkor zamestnania, kde som potrebný. Vybral som si teda prácu, popri ktorej si zahrám futbal za Myjavu v nižšej súťaži,“ zakončil Tomáš Marček.

Kvalitný defenzívny stredopoliar začínal s futbalom v AS Trenčín, odkiaľ vo svojich 21 rokoch odišiel do Nového Mesta nad Váhom. V tomto tíme pôsobil štyri a pol roka, kde zaujal predstaviteľov klubu z Myjavy a posilnil ho pri postupe do najvyššej súťaže. V bielo-čiernom drese mu vyšla najlepšie sezóna 2015/2016, kde v 31 zápasoch nastrieľal aj tri presné zásahy. V najvyššej súťaži si dovedna pripísal na konto 137 duelov, štyrikrát sa gólovo presadil a inkasoval 33 žltých kariet a dve červené.

Najnovšie z klubu: Spartak Myjava B

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk