ProFutbal.sk ProFutbal.sk

FC VSS odštartoval prípravu v tieni nesplatených dlhov
zdroj:

FC VSS odštartoval prípravu v tieni nesplatených dlhov

Nad futbalom v žlto-modrej časti Košíc sa opäť zmráka. Vedenie klubu malo do 9. januára splatiť dlh dvojici bývalých hráčov Petrovi Kavkovi a Ľubomírovi Korijkovovi. Podľa našich informácií sa tak nestalo. FC VSS preto hrozí zákaz činnosti i prestupov. S prezidentom klubu Blažejom Podolákom sa nám spojiť nepodarilo. Viac tak ukážu najbližšie dni...

Napriek medializovaným problémom ale líder druhej ligy Východ v stredu na pravé poludnie odštartoval zimnú prípravu. Plány zverencom trénera Majoroša prekazilo počasie. Kvôli nízkym teplotám radšej zvolili tréning v hale než na umelej tráve. O aktuálnej situácii v klube, pohyboch v kádri a cieľoch do druhej polovice sezóny hovorí lodivod FC VSS Jozef Majoroš.

Aké sú vaše pocity na úvod zimnej prípravy?
"Pocity sú príjemné. Mali sme dosť dlhú prestávku, hneď po skončení jesennej časti dostali chlapci voľno. Pevne verím, že sa tešia na úvod prípravy tak, ako sa tešíme my tréneri. Verím, že po zdravotnej stránke budú v poriadku. Káder ešte nie je kompletný, niektorí hráči dostali voľno a majú sa k nám pripojiť až v priebehu týždňa. V pondelok by sme mali byť pokope, s tým, že dvaja ruskí futbalisti sa k nám pripoja 21. januára. Zatiaľ odišli len Mojmír Trebuňák (skúška v Táborsku, pozn.) a Dalibor Takáč (skúška v Ružomberku, pozn.)."

Potrebuje sa káder cez zimu posilniť?
"Už som povedal po jeseni, že káder potrebujeme doplniť, no nemusíme robiť veľké zmeny. Rozprávali sme sa aj s vedením klubu o doplnení tímu. Verím, že tie mená, ktoré sme si vyhliadli, sa nám podarí priviesť."

S akými ambíciami vstupujete do druhej polovice sezóny?
"Nechcem byť alibista, a to ani vedenie klubu. Sme na prvom mieste v tabuľke, pred druhým Bardejovom máme desaťbodový náskok. Uvidíme, ako bude vyzerať situácia po základnej časti, keď sa obe skupiny spoja. Urobíme všetko pre to, aby sme skončili čo najvyššie."

Ako bude vyzerať zimná príprava?
"Príprava je dlhá, máme pred sebou takmer desať týždňov. Úvodné dni strávime v provizórnych podmienkach v hale, keďže počasie je dosť nepríjemné. V pondelok by sme mali začať trénovať vonku na umelej tráve. Máme naplánované dvojfázové tréningy v domácich podmienkach, na prelome februára a marca absolvujeme sústredenie na Ukrajine, kde už budeme dolaďovať veci týkajúce sa herného systému a pod."

V ostatných dňoch sa medializovali nevyplatené dlhy FC VSS voči bývalým hráčom. Ako to vplýva na vašu prácu?
"Mal som rozhovor s majiteľom klubu, ja tieto medializované problémy riešiť nechcem. Majiteľ mi povedal, že všetko by malo byť vyriešené bez problémov. Osobne sa sústredím na prácu s hráčmi. S vedením komunikujeme o tom, aby do kádra prišli hráči, ktorých sme si vyhliadli. Dostali sme prísľub, že by mali prísť. Potom už bude záležať na nás tréneroch a hráčoch, ako dopadne jarná časť."

V štádiu riešenia

"Naším cieľom je kvalitne sa pripraviť na jar a dotiahnuť sezónu do konca podľa predstáv. V kádri nastali len minimálne zmeny. Čakáme ešte na ruských hráčov, ktorí u nás boli na jeseň. Momentálne je ešte v hre príchod dvoch posíl," zhrnul športový riaditeľ FC VSS Ján Lesniak. Na otázku nesplatených dlhov voči dvojici Korijkov - Kavka poznamenal: "K tomu sa vyjadrovať nebudem, je to v štádiu riešenia."

Program prípravných zápasov FC VSS Košice:
25. január o 18.00 h: FC VSS - Medzev (v Moldave)
28. január o 12.30 h: Lipt. Mikuláš - FC VSS
1. február: Cigánd - FC VSS
4. február: Lipany - FC VSS
10. február: Tatran Prešov - FC VSS
18. február o 11.00 h: Bardejov - FC VSS
22. február o 18.00 h: FC VSS - Trebišov (v Moldave)
25. február: FC VSS - Lokomotíva Košice (v Moldave)
1. marec: zápas je v riešení
12. marec: Poprad - FC VSS

Najnovšie z klubu: VSS Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk