ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kóňa odletel so Slovanom do Turecka
zdroj:

Kóňa odletel so Slovanom do Turecka

To, o čom sa nahlas šepkalo, sa stáva realitou. Stredopoliar Tomáš Kóňa je jednou nohou v bratislavskom Slovane. S vedením klubu z hlavného mesta sa predbežne dohodol na spolupráci. S "belasými" odletel aj na sústredenie do Turecka.

„Po zverejnení informácie o odhlásení Spartaka Myjava z Fortuna ligy a vyhlásení myjavského klubu o tom, že hráči si môžu hľadať nový angažmán, sme vstúpili do rokovania s Tomášom Kóňom. Na zrealizovanie prestupu je však potrebné samotné vysporiadanie medzi Myjavou a Tomášom. Zatiaľ dostal Tomáš od myjavského klubu povolenie na tréning, dnes odišiel s naším tímom na sústredenie do Turecka. Hráčovi bolo zo strany Myjavy jasne deklarované a povedané, že je voľný a môže si hľadať nový klub. Na základe daného myjavského stanoviska preto verím, že jeho doterajší zamestnávateľ nebude v prestupe do Slovana prekážkou. Od príchodu Tomáša očakávame usmernenie a výpomoc mladým futbalistom, ktorých máme v kádri viacero a zužitkovanie jeho skúseností,“ priblížil situáciu viceprezident ŠK Slovan Ivan Kmotrík ml.

Tomáš Kóňa je odchovancom nitrianskeho futbalu a nazbieral pestré skúsenosti z angažmánov na Slovensku i v zahraničí. V roku 2006 odišiel z Nitry do Sparty Prahy, ktorej kmeňovým hráčom bol až do roku 2011. Počas pôsobenia v Sparte sa Kóňa v silnej konkurencii nedokázal prebojovať do stabilnej základnej zostavy a niekoľko sezón strávil na hosťovaní. Na jeseň 2008 obliekal dres Zlína, jar 2009 strávil v Petržalke a počas ročníka 2009/10 hosťoval v Nitre. Od sezóny 2010/11 sa presunul do Senice, kde strávil mimoriadne úspešných päť rokov. Senicu ako kapitán tímu doviedol k dvom primátom vicemajstra Slovenska, dvakrát si zahral vo finále domácej pohárovej súťaže a trikrát so Senicou bojoval v predkolách Európskej ligy. V lete 2015 sa stal hráčom Myjavy. V období od roku 2011 do roku 2013 bol členom širšieho kádra slovenskej reprezentácie.

Informácie pochádzajú z webu skslovan.com.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk