ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Inter Bratislava asi opustí hlavné mesto, vráti sa na Národný futbalový štadión?
zdroj:

Inter Bratislava asi opustí hlavné mesto, vráti sa na Národný futbalový štadión?

Zimnú prípravu čoskoro začne aj FK Inter Bratislava, ktorý je po pätnástich kolách lídrom bratislavskej III. ligy a do druhej polovice sezóny vstúpi ako jeden z hlavných adeptov na postup do druhej najvyššej súťaže.

Klub z hlavného mesta Slovenska je na čele tabuľky s identickým bodovým ziskom a skóre ako FC Rohožník, keďže ale vzájomný zápas v 10. kole prehral na domácej pôde 0:2, na konci sezóny by nebol postupujúcim mužstvom. „Jedným z cieľov bolo aj prvenstvo po jesennej časti, treba však dodať, ak by sme na konci sezóny mali rovnaký počet bodov ako Rohožník, o postupe by rozhodovalo skóre zo vzájomných zápasov. Ak by sme teda odvetu prehrali, v prípade rovnosti bodov by postúpil Rohožník. Cieľom teraz je, aby sme boli na konci sezóny jednoznačne prví,“ zhodnotil situáciu majiteľ klubu Peter Hasoň v rozhovore pre fkinterbratislava.sk.

V mužstve na jeseň pôsobil aj skúsený obranca Roman Kratochvíl, ktorý v lete oslávi už 43 rokov. Po zranení v zápase jesene proti Rohožníku, kde vynútene striedal už v 10. minúte, sa 35-násobný slovenský reprezentant na ihrisko nevrátil. Klub po jeho zranení inkasoval tri góly v priebehu necelých šiestich kôl, čo je rovnaký počet, ako inkasoval dovtedy za dve tretiny jesene. „Musíme zlepšiť určité procesy, posilniť káder a zabezpečiť adekvátne podmienky na tréning, ktoré sa nám podarili vybudovať v Stupave. Od januára bude už len v rukách trénera a chalanov zvládnuť druhú časť sezóny dominantnejšie,“ povedal smerom k jarnej časti Hasoň.

Program prípravných zápasov FK Inter počas zimnej prestávky

zdroj: twitter/FK Inter

S bratislavským Interom bol dlhé roky spojený štadión na Pasienkoch. Po predaní licencie do Senice v roku 2009 sa klub začal stavať nanovo. Dlho trénovali na Trnavskej ulici v Bratislave za obchodným domom Kaufland, vyhnala ich však odtiaľ komerčná výstavba. Domáce zápasy hrali najskôr v Dúbravke, kde ale situácia vyústila do ukončenia dohody. Štadión na Drieňovej ulici má Inter prenajatý od mesta na 15 + 5 rokov za symbolický prenájom, ihrisko sa ale nachádza v katastrofálnom stave. Aj preto hrali interisti jesennú časť na ihrisku FC Petržalka 1898, na ulici M.C. Sklodowskej.

Od tohto kalendárneho roku ale, zdá sa, interisti Bratislavu opustia, klub totiž v Stupave vybudoval základy tréningového centra. Do užívania sa už dostal umelý trávnik. „Pre hráčov sme chceli vybudovať kvalitné podmienky na trénovanie a to sa nám v Stupave podarilo. K umelej tráve sme pristúpili preto, aby bola plocha využívateľná celoročne. Ďalej majú hráči vybudované prostredie tak, aby sa nemuseli stále sťahovať z jednej kabíny do druhej a každý týždeň byť niekde inde. To si myslím, že zohrá tiež pozitívnu úlohu aj v tréningu. Behom jari dokončíme živý trávnik, čiže budeme mať dve adekvátne veľké plochy na trénovanie,“ priblížil situáciu na oficiálnej stránke klubu Hasoň.

Takto vyzerali práce na tréningovom centre interistov v Stupave začiatkom decembra

zdroj: instagram/FK Inter

Hoci Inter pravdepodobne začne zimnú prípravu v Stupave, ešte nie je isté, že tam odohrá aj jarnú časť sezóny. Vo vedení klubu sú však k tomuto rozhodnutiu naklonení. „Logika v súčasnosti velí tomu, že ak bude tréningový proces prebiehať na kvalitnej ploche v Stupave, je nezmysel, aby sa zápasy hrali na rozbitej Drieňovej. Jediné možnosti, kde by sa mohla odohrať jar, sú buď v Petržalke alebo v Stupave. Ekonomické ‚racio‘ hovorí za Stupavu, nakoľko prenájom ihriska v Petržalke neúmerne zaťažuje klub a radšej vieme ušetrené peniaze investovať do mládeže alebo inej pridanej hodnoty klubu. Nie je o tom však úplne rozhodnuté, keďže vieme, že veľa ľudí bude takéto rozhodnutie, ak k nemu príde, spochybňovať. Potom však treba zmobilizovať sily a urobiť niečo pre to, aby sme mohli v Bratislave hrať,“ tvrdí Hasoň, ktorý už v minulosti upozorňoval na stav bratislavských ihrísk.

Majiteľ klubu však jedným dychom dodáva, že presun do Stupavy je absolútne rozdielnou situáciou oproti roku 2009, kedy klub po postupe do najvyššej súťaže zanikol a licenciu predal Senici. „V našom prípade klub FK Inter Bratislava ostáva a navždy ostane klubom FK Inter Bratislava s tým, že iba určitý nevyhnutný čas bude pôsobiť v Stupave,“ upozornil a dodal, že cestou by mohla byť výstavba Národného futbalového štadióna, kde by domáce zápasy mohol hrať ako Slovan, tak aj Inter na spôsob talianskeho Štadióna Giuseppeho Meazzu, známeho ako San Siro, kde sídlia oba najväčšie milánske celky. „Na tlačových konferenciách som viackrát spomínal, že Inter Bratislava je bratislavský klub a mal by, logicky, súťažné zápasy hrávať v Bratislave. To však súvisí aj s tým, že musí mať na to vhodné priestory. Adekvátne možnosti momentálne nie sú a preto som hovoril, že ak sa dokončí Národný futbalový štadión máme záujem, aby za prijateľných podmienok hrával Inter majstrovské zápasy tam,“ dodal Hasoň.

Zdroj: fkinterbratislava.sk

Odporúčame

HOKEJ.sk