ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ázia chce vyťažiť z rozšírenia MS čo najviac
zdroj:

Ázia chce vyťažiť z rozšírenia MS čo najviac

Ázijská futbalová konfederácia (AFC) zastáva názor, že práve Ázia je kontinent, ktorý by mal najviac vyťažiť z rozšírenia MS v 2026 na 48 účastníkov. O náraste doterajšieho počtu mužstiev na šampionáte o 50 percent rozhodla Medzinárodná futbalová federácia FIFA po utorňajšom rokovaní Rady FIFA v Zürichu.

Všetky členské konfederácie FIFA budú tvrdo lobovať, aby práve ony vyťažili z expanzie na "mamutie" rozmery čo najviac. Prezident AFC šejk Salman bin Ebrahim Al Khalifa z Bahrajnu tvrdí, že rapídny rast ázijskej populácie oprávňuje kontinent mať oveľa viac ako doterajšie priame štyri miestenky. "Veríme, že Ázia, najväčší kontinent, si zaslúži viac miesteniek oproti súčasnému prerozdeleniu. Aj vzhľadom na ekonomickú silu, popularitu športu v Ázii či obrovský rozvoj futbalu na všetkých úrovniach," citovala šejka agentúra AP.

K týmto slovám sa hlasno prihlásila aj Austrália, ktorá je členom AFC od MS 2006. "Austrália je súčasť AFC, kde sa momentálne dejú najvýraznejší nárast aj investície do futbalu. Očakávame, že tento trend bude ešte rásť. A preto si zástupcovia ázijského futbalu zaslúžia väčší priestor na svoju reprezentáciu," uviedol výkonný šéf Austrálskej futbalovej federácie (FFA) David Gallop.

zdroj: TASR

Najnovšie z ligy: MS 2018 - Ázia

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk