ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Loky aj s navrátilcom Korijkovom, Rusnák odobril synove rozhodnutie
zdroj:

Loky aj s navrátilcom Korijkovom, Rusnák odobril synove rozhodnutie

Príprava na jarnú časť odštartovala už aj vo väčšine druholigových klubov. Výnimkou nie je ani košická Lokomotíva, ktorá pod vedením trénera Rusnáka naplno zarezáva napriek chladnému počasiu a výrazne mínusovým teplotám. V kádri modro-bielych zatiaľ nenastali žiadne zmeny.

"V polovici januára máme naplánované sústredenie v Tatrách. Doma budeme trénovať na umelej tráve. Naplánovaných máme deväť až desať prípravných zápasov," približuje plán prípravy kormidelník Loky Albert Rusnák st. Keďže prvý súťažný zápas čaká na jeho zverencov až v polovici marca, má dostatok času na to, aby mužstvu, ktoré prebral počas rozbehnutej jesene, vštepil svoju filozofiu: "Príprava bude netradične dlhá, máme teda dostatočne veľký priestor na to, aby sme ešte popracovali na fyzickej a kondičnej pripravenosti. Práve na to bude zamerané sústredenie v Tatrách. Po ňom sa zameriame na herné záležitosti. Január sme namodelovali v spolupráci s kondičným trénerom Rasťom Švickým. Cieľom je dať mužstvo dokopy z jeho pohľadu, preto aj to sústredenie nastavíme jeho smerom. Momentálne ešte nemyslím na štart jarnej časti. Potrebujem hlavne preniesť svoju filozofiu, myslenie a môj pohľad na futbal na mužstvo. Máme dostatok času a priestoru. Ja si len prajem, aby boli všetci chlapci zdraví, aby sme mohli pracovať s plnohodnotným kádrom. Aby káder nebol počas prípravy oklieštený chorobami, zraneniami. Ak kompletne absolvujeme prípravu, tak verím, že budeme dostatočne pripravení. Samozrejme, ak nenastanú nejaké bočné vplyvy, že nám hráči odídu a podobne. No máme dobrú kostru mužstva a myslím si, že v druhej lige budeme klub dobre reprezentovať."

Na prelome rokov sa v médiách často objavovalo meno Albert Rusnák. Syn tréner Lokomotívy a slovenský reprezentant v službách Groningenu sa totiž ocitol v hľadáčiku klubov z anglickej Premier League či talianskej Serie A. Napokon, pre mnohých prekvapujúco, zakotvil v severoamerickej MLS."Mali sme rušné obdobie, rušné sviatky. Veľa sme debatovali, na stole bolo veľa rozličných ponúk. Myslím si, že syn sa rozhodol veľmi dobre. Urobil najlepší krok, aký mohol urobiť. Verím, že najbližšia budúcnosť to ukáže, a že jeho výkony, aj výkony mužstva budú také, že budú spokojné obe strany. MLS je dobrá súťaž. Veľa Slovákov ju nesleduje, no kto ju sleduje, vie, aký progres urobila. Ja si myslím, že Albert urobil to najlepšie, čo mohol," dodal pre fclokomotiva.sk rodák z Prešova.

Korijkov je späť

Do zimnej prípravy sa po dlhodobom zranení zapojil aj defenzívny univerzál Ľubomír Korijkov. Jedna z najväčších opôr Lokomotívy si zranila koleno ešte v závere sezóny 2015/2016 na ihrisku "béčka" Slovana Bratislava. Po viac než pol roku je odchovanec košického futbalu opäť na trávniku.

"Mal som veľkú pauzu, takže sa teším, že konečne zaberiem. Príprava bude dosť dlhá, máme čas pripraviť sa po fyzickej aj hernej stránke. Zdravotne som už stopercentne v poriadku. Január bude zlomový v hlave, aby som prekonal ten blok, aby som sa nebál. Padlo mi vhod, že prvé prípravné zápasy odohráme až koncom mesiaca. Za tie dva-tri týždne koleno rozhýbem, ten blok dám dúfam preč a cez zápasy už na koleno myslieť nebudem," verí 184 centimetrov vysoký zadák.

Plán zimnej prípravy:
9. január 2017: Začiatok prípravy
15. - 21. január 2017: Sústredenie Vysoké Tatry (Štrba)
28. január 2017: FC Lokomotíva Košice - TJ FK Vyšné Opátske (Moldava UT, 10.00 h)
11. február 2017: Cigánd SE - FC Lokomotíva Košice (Maďarsko UT)
15. február 2017: FC Lokomotíva Košice - Slavoj Trebišov (Moldava UT)
19. február 2017: Veľké Revištia - FC Lokomotíva Košice (doplníme)
22. február 2017: Spišská Nová Ves - FC Lokomotíva Košice (SNV UT, 17.00 h)
25. február 2017: FC Lokomotíva Košice - FC VSS Košice (Moldava UT, 10.00 h)
4. marec 2017: Partizán Bardejov - FC Lokomotíva Košice (Bardejov UT)
8. marec 2017: FC Lokomotíva Košice - Medzev (Moldava)

Zdroj: fclokomotiva.sk

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk