ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Martial: Chcem, aby súperi nevedeli, čo majú robiť
zdroj:

Martial: Chcem, aby súperi nevedeli, čo majú robiť

Útočník Manchesteru United Anthony Martial prezradil ako dokáže získať výhodu nad súperovými obrancami. A zdá, že jeho „finta“ funguje – v ostatných týždňoch sa talentovanému mladíkovi darí. Žeby našiel stratenú formu?

„Snažím sa zneistiť svojich súperov, prinútiť ich, aby váhali. Doslova ich obrať o ich sebavedomie. Chcem protihráča rozhodiť, aby sa cítil neistý. Aby jednoducho nevedel, čo má robiť,“ vysvetľoval 21-ročný Francúz pre United Review.

Martial zaznamenal v ostatných piatich zápasoch štyri góly a jednu asistenciu, naozaj úctyhodná bilancia. Je jasné, že jeho sebavedomie sa vrátilo a po pomalom štarte v jeho druhej sezóne na Old Trafforde sa stáva nezastaviteľným postrachom súperov.

Manažér Jose Mourinho mu v prebiehajúcej sezóne nedáva príliš veľa príležitostí, odohral v nej dovedna vo všetkých súťažiach iba devätnásť zápasov. Aj to vyvoláva špekulácie o možnom prestupe, či hosťovaní. Hráčov agent Phillippe Lamboley dokonca minulý mesiac vyhlásil, že má na stole ponuky West Hamu i Sevilly.

Rôzne francúzske médiá zašli ešte ďalej, keď naznačovali, že rodák z Massy nie je v drese „červených diablov“ spokojný a hľadá si nové pôsobisko.

Podľa vlastných slov však vychádzajúca hviezda Premier League necíti potrebu čokoľvek meniť a cíti sa v Manchesteri spokojne.

„Som stále veľmi mladý a verím, že v kariére toho ešte veľa dosiahnem. Chcel by som získať veľa trofejí. Jediné, čo musím urobiť, je tvrdo pracovať, aby som splnil svoje ciele,“
uzavrel pätnásťnásobný francúzsky reprezentant.

Zdroj: 90min.com, foto: TASR/AP, video: youtube.com

Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk