ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan zlanáril ukrajinského mladíka z Michaloviec, Burnet na odchode
zdroj:

Slovan zlanáril ukrajinského mladíka z Michaloviec, Burnet na odchode

Bratislavský Slovan v utorok popoludní potvrdil informáciu, s ktorou vyrukoval už na štarte zimnej príprave. Mužstvo opúšťa obranca Lorenzo Burnet, ktorý bude do konca sezóny hosťovať v holandskom Nijmegene.

„Lorenzo Burnet k nám prichádzal z holandskej ligy s určitými očakávaniami, ktoré žiaľ nenaplnil. Mrzí ma, že sa u nás neuchytil. Rozhodli sme sa mu umožniť hosťovanie v jeho domovskej krajine, kde môže naberať hernú prax. Súčasťou hosťovania je aj finančná kompenzácia zo strany Nijmegenu s prípadnou možnosťou trvalého transferu v letnom prestupovom období,“ ozrejmil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. Burnet odohral za "belasých" dvanásť súťažných stretnutí.

Tím z hlavného mesta sa naopak posilnil o osemnásťročného útočníka Iľju Tereščenka. Ten na jeseň pôsobil v Michalovciach. „Iľja Tereščenko je mladý talentovaný futbalista a predstavuje prísľub do budúcna. Predbežne k nám prichádza do konca tohto ročníka s tým, že sa na základe jeho výkonnosti rozhodneme, či u nás zotrvá aj dlhšie. Pripravovať sa bude s výberom U19 s perspektívou prechodu do A-mužstva,“ povedal na margo odchovanca Dynama Kyjev Kmotrík ml.

Zdroj: skslovan.com

Najnovšie z klubu: Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk