ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Američana strieda Fín, Lönnström: Veľká výzva
zdroj:

Američana strieda Fín, Lönnström: Veľká výzva

Druholigový Šamorín tesne pred Vianocami vymenil trénera. Američana Mikea Keeneyho, ktorý dostal ponuku od fínskeho KuPS Kuopio, nahradil Fín Mika Lönnström. Ambiciózny klub stále pokračuje v spolupráci s brazílskym Fluminense.

„Na stretnutiach, ktoré sme s Mikom absolvovali, nám bolo jasné, že spĺňa profil trénera, akého sme hľadali, aby sme mohli pokračovať v práci, ktorú do novembra viedol Mike Keeney. Naša línia v rámci vedenia technického úseku ŠTK je jasná a jednoduchá - posúvať športovcov vpred vo všetkých atribútoch futbalového života, s dôrazom na taktický rozvoj, ako aj na individuálne schopnosti v tíme. Mika začne vo svojej pozícii v januári, spolu so stabilným trénerským zoskupením, ktorým ŠTK-Fluminense Šamorín oplýva,“ vysvetlil dôvod angažovania nového kouča športový riaditeľ klubu Marco Manso.

Nový tréner ŠTK má 42 rokov, narodil sa v meste Porvoo. Ako držiteľ najvyššej trénerskej licencie UEFA Pro má skúsenosti s profesionálnymi tímami ako MyPa (Fínsko), mládežnícka reprezentácia Thajska či New Radiant (Maldivy). Okrem toho pôsobil v mládežníckych akadémiách v Thajsku a bol riaditeľom akadémie MyPa.

„Považujem za česť mať príležitosť prispieť k projektu ŠTK – Fluminense. Túto prácu vnímam ako výzvu, či už z pohľadu zodpovednosti voči veľkému projektu, ale aj kvôli výsledkom, ktoré chce klub dosahovať. Budeme pokračovať vo výbornej práci, ktorú klub odviedol až doteraz. Naše ciele sú jasné. Chceme rozvíjať futbalistov a vytvoriť dostatočne kvalitný tím na to, aby bol schopný bojovať o výsledky, dodržiavajúc náš systém hry,“ nechal sa počuť pre klubový web Mika Lönnström,

Fínsky kormidelník prezradil, že jeho ambíciou je hrať ofenzívny futbal a baviť divákov. "Počas trénerských štácií v Ázií a Afrike ma ľudia často opisovali ako toho, ktorý miluje futbal a ľudí okolo neho. Čo sa týka herného systému, opísal by som svoj štýl dvoma slovami - maximálny útok. Taktiež sa spolieham na svoju intuíciu na ihrisku i mimo neho," opisuje sa kormidelník, ktorý vďaka futbalu precestoval už takmer celý svet. Až zakotvil na južnom Slovensku: "Už niekoľko rokov sledujem slovenskú reprezentáciu a tiež som počas pôsobenia v Ázii pracoval so slovenskými hráčmi. V doterajšej kariére som navyše trénoval 15 až 20 brazílskych futbalistov, čo je tiež dobrá skúsenosť pre prácu v ŠTK. A čo sa týka samotného klubu, vďaka tomu, že poznám pánov Mansa a Keeneyho, som vskutku pozorne sledoval to, ako sa ŠTK darí a čo sa v klube deje. Národnosťou som síce Fín, ale moja mentalita a práca sú totálne odlišné od priemerného Fína. Som navyše aj zo švédsky hovoriaceho regiónu Fínska a polovica mojej rodiny pochádza zo Švédska. Okrem toho som napríklad svoju UEFA A licenciu robil vo Veľkej Británi. To a mnoho ďalších vecí formovalo môj štýl a moju osobnosť, takže sa vidím skôr multikultúrne. Preto bolo pre mňa jednoduchšie zžiť sa s odlišnými kultúrami, na ktoré som v prechádzajúcich pôsobiskách narazil."

V Šamoríne neskrývajú vysoké ambície. Aktuálne piaty tím priebežného poradia druhej ligy Západ chce už v blízkej budúcnosti zamiešať karty v boji o postup medzi slovenskú elitu. "Vždy chcem, aby kluby, v ktorých trénujem, hrali kreatívny, odvážny a útočný futbal. Chcem, aby sme hrali nebojácne. Ja osobne chcem dať svoje srdce a stopercentné odhodlanie pre klub, hráčov a všetkých, ktorí nás podporujú. Cieľom je zlepšovať sa každým zápasom," dodal na záver rozhovoru pre klubový web Mika Lönnström.

Zdroj: stksamorin.sk

Najnovšie z klubu: Šamorín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk