ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Väčšia vášeň, viac radosti a nadšenia. Mourinho víta rozšírenie MS
zdroj:

Väčšia vášeň, viac radosti a nadšenia. Mourinho víta rozšírenie MS

Správa o rozšírení počtu účastníkov majstrovstiev sveta sa určite stretne s veľkým množstvom kritikov. Lodivod Manchestru United José Mourinho však verí, že je to dobrá vec. Prikláňa sa k rozhodnutiu FIFA a zároveň verí, že hráči budú lepšie chránení.

Správa o rozšírení počtu účastníkov majstrovstiev sveta sa určite stretne s veľkým množstvom kritikov. Lodivod Manchestru United José Mourinho však verí, že je to dobrá vec. Prikláňa sa k rozhodnutiu FIFA a zároveň si myslí, že hráči budú lepšie chránení.

Rozhodnutie o rozšírení MS od roku 2026 oznámila FIFA len v utorok, hrať by sa malo systémom šestnástich skupín s tromi tímami. Viaceré európske futbalové organizácie vyjadrili s rozšírením nesúhlas, Mourinho však podporuje reformy. "Som jednoznačne za rozšírenie majstrovstiev sveta. Keby to malo znamenať viac zápasov a menej času pre kluby na letnú prípravu, povedal by som nie. Dôležité je však analyzovať to a pochopiť. Expanzia MS nebude znamenať viac zápasov. Hráči aj kluby sú takto chránené. Preferujem trojčlenné skupiny. Dva zápasy a potom vyraďovačka. V takomto prípade by mali oba skupinové duely veľký význam, nikto by ich nemohol vypustiť. Vyraďovacia fáza by priniesla ešte viac emócií," myslí si "The Special One".

"Tímy s menšou kvalitou, skúsenosťami a potenciálom pravdepodobne odohrajú dva zápasy a vrátia sa domov. Ale nazbierajú skúsenosti a bude to mať pre nich aj ekonomický prínos, čo sa môže odzrkadliť v budúcnosti. Rozšírenie tiež znamená. že šampionát bude mať ešte väčší spoločenský rozmer. Viac krajín, viac investícií do ďalej infraštruktúry a mládežníckeho futbalu," pokračoval pre goal.com Mourinho.

"Sú krajiny, ktorých účasť na vrcholnom podujatí bude znamenať viac vášne, viac šťastia, viac emócií a nadšenia. Myslím tým africké, ázijské a americké krajiny. Futbal sa rozvíja enormným tempom, tak nemôžeme očakávať výrazné zníženie kvality. Majstrovstvá sveta sú spoločenská udalosť a toto je príležitosť k ďalšiemu nadšeniu fanúšikov po celom svete," dodal Mourinho.

zdroj: goal.com

Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS2018

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk