ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ján Mucha: Zimná príprava na Slovensku nemá zmysel
zdroj:

Ján Mucha: Zimná príprava na Slovensku nemá zmysel

Hráči bratislavského Slovana absolvovali v posledných dňoch rozsiahle individuálne fyzické testy na klinike v Banskej Bystrici, v pondelok na obed sa už zišli na oficiálnom začiatku zimnej prípravy. Pasienky však dlho obývať nebudú, čoskoro sa presúvajú na dlhé herné sústredenie v Turecku.

V kabíne Slovana chýbalo v pondelok päť hráčov z jesennej časti - so Scottom a Pliatsikasom vedenie klubu ukončilo spoluprácu, Vernon sa po hosťovaní vrátil do Michaloviec, Kubík kvôli medializovaným problémom prípravu nestihol a Kotula s Oršulom majú reprezentačné povinnosti - pričom ani o budúcnosti Burneta nie je ešte rozhodnuté, smerovať by mal do Holandska. „Všetci sme sa na tento zraz tešili. Minulý rok bol najmä pre mňa veľmi vyčerpávajúci, prakticky som mal kvôli majstrovstvám Európy asi päť dní dovolenky, oddych bol minimálny,“ povzdychol si brankár belasých Ján Mucha.

Už dva dni po odštartovaní prípravy v Bratislave sa celá výprava Slovana presunie do tréningového centra v Beleku. „Odchádzame z tejto zimy a v pokoji sa pripravíme. Nemá zmysel zostávať v týchto klimatických podmienkach, nedá sa tu veľa robiť. V Turecku budeme mať k dispozícii kvalitné ihrisko, teplotu okolo dvanásť až pätnásť stupňov, to považujem za ideálnu prípravu na jar. Zostať na Slovensku je svojim spôsobom nezmyselné,“ povedal pre PROFUTBAL.sk brankár opradený skúsenosťami z poľskej, anglickej či ruskej ligy.

Žilina si vytvorila v priebehu jesennej časti veľmi vysoký náskok v tabuľke, ktorý im mierne skresala Myjava odstúpením zo súťaže. Belasých tak delí od prvého miesta „iba“ dvanásť bodov. „Nijako túto situáciu nevnímame. Matematika je jednoduchá - bodov nám chýba strašne veľa a zápasov je veľmi málo. O titule sa absolútne nehovorí, nemyslíme naň. Dá sa povedať, že táto sezóna je už stratená. Treba pripraviť mužstvo na nové ciele, budeme sa chcieť dostať do Európy. Už teraz teda začíname prípravu aj na jeseň,“ zhodnotil na záver Mucha.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk