ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hráči DAC si splnili domáce úlohy, Kosorín: Nemohol som povedať „nie“
zdroj:

Hráči DAC si splnili domáce úlohy, Kosorín: Nemohol som povedať „nie“

Dovolenky sa skončili i v Dunajskej Strede. Po pár týždňoch zimnej prestávky sa ambiciózny tím začal pripravovať na jarnú časť. V tej už DAC nehrozí ani vzdialená hrozba vypadnutia, vedenie klubu na čele s realizačným tímom sa sústredí na stabilizáciu mužstva. Ťahákom jarnej časti na Žitnom ostrove bude okrem boja o hornú šestku Fortuna ligy i snaha dosiahnuť úspech v Slovenskom pohári. Aj to bola téma rozhovorov na zraze žlto-modrých pred štartom prípravy na jarnú časť.

Väčšina hráčov DAC trávila dovolenku v domácom prostredí. Pár z nich okúsilo zahraničie, niektorí i zámorie. „Krátko po závere jesennej časti sme boli s priateľkou v New Yorku. Potom prišli sviatky, počas ktorých sme odpočívali. Rýchlo to utieklo, sme späť, ideme trénovať!“ vyzval krajný záložník Peter Štepanovský. Dunajskostredské sviatky neboli len o pohodičke. Kouč Csaba László zadal svojim zverencom domáce úlohy, vďaka ktorým nechcel začínať jarnú prípravu od nuly. „Na domácej úlohe určite každý poctivo pracoval. Mali sme naordinovaných niekoľko cvikov, predovšetkým behov. Poctivo sme tento plán plnili, aby sme sa udržiavali fit,“ dodal Štepanovský, ktorého v podobnom duchu doplnil stopér Ľubomír Michalík: „Nikto z kabíny by si nedovolil nesplniť úlohy od trénera. Uvedomujeme si, že o to ťažšie by sme sa teraz znovu dostávali do tempa. Naordinované sme mali predovšetkým behy, tak trikrát do týždňa. Nebolo to nič náročné, sme profesionáli. Je to pre nás rutina a verím, že každý to do bodky splnil.

Dunajskú Stredu čaká desať dní tréningov v domácom prostredí, následne tím odlieta na takmer dvojtýždňové sústredenie do Turecka. „Chodievame tam každoročne. Predovšetkým za kvalitnými terénmi a príjemným počasím. Je lepšie trénovať na prírodnej tráve v zahraničí ako na zmrznutej umelej doma. Čakajú nás tam kvalitní súperi, na prípravu sa tešíme,“ približuje Michalík. Bývalý slovenský reprezentant vyjadril na zraze ľútosť nad odstúpením Myjavy z Fortuna ligy: „Odhlásenie Myjavy zo súťaže bude len na škodu. Nastanú určité posuny, body sa budú odratávať, priratávať, súťaž stratí na regulérnosti. Navyše, keďže nikto nemôže vypadnúť, jarná časť do určitej miery príde o náboj.“ Ciele mužstva zo Žitného ostrova tento krok Kopaničiarov podľa Štepanovského zásadne neovplyvnil: „Tie boli dané už pred sezónou. Chceme skončiť v prvej šestke a samozrejme ísť čo najďalej v pohári, na ktorý sa budeme o to väčšmi koncentrovať.“

Ambície i možné nástrahy aktuálne ôsmeho tímu Fortuna ligy pre PROFUTBAL naznačil skúsený Michalík: „Štart jarnej časti nám nesmie ujsť ako úvod tej jesennej. Budeme ťažiť z toho, že viac zápasov nás čaká po prestávke doma. Pokúsime sa tu vytvoriť prostredie, z ktorého sa nebudú odnášať body. Doma hráme i štvrťfinálový duel v pohári proti druholigovému Popradu. To neznamená, že by pred nami stála jednoduchá prekážka. Čaká nás náročných 90 minút, v ktorých nie je priestor na nápravu. Budeme sa musieť na ten duel pripraviť rovnako ako by sme stáli proti majstrovi ligy.“ Suverénnejším spôsobom sa vyjadril k súperovi novic v žlto-modrom drese Jakub Kosorín zo Senice: „O účasti Dunajskej Stredy v Slovnaft Cup-e som sa bavil so Zolim Kontárom, s ktorým sa poznáme z pôsobenia v Senici. Hráme doma s Popradom, vidím tam pomerne veľkú šancu dostať sa do semifinále. Potom uvidíme, čo dosiahneme ďalej.“

Stále len 21-ročný univerzál sa teší na novú výzvu: „Okrem Senice som na seniorskej úrovni zatiaľ nikde inde nepôsobil, no dospel som k názoru, že som už potreboval zmenu. Rovnako tak zrejme i klub, ktorý sa mi rozhodol neposkytnúť predĺženie kontraktu. Mal som aj iné ponuky, no vedenie Dunajskej Stredy jednalo najrýchlejšie a najkorektnejšie, preto som nemusel dlho premýšľať.“ Tréner László naznačil, že Kosorína bude nasadzovať primárne na pravej strane obrany. Tam, kam ho transformovali už Seničania. Samotný hráč sa o Dunajskej Strede vyjadroval len v superlatívoch. „Teší ma, že sa tu buduje mladý kolektív, navyše tvorený reprezentantmi. Ďalším faktorom môjho rozhodnutia boli i fanúšikovia, ktorých má Dunajská Streda najlepších na Slovensku. Buduje sa tu taktiež nový štadión, tréningové centrum, kompletná infraštruktúra. DAC je progresívny klub, ktorému som nemohol povedať ,nie´,“ prezradil Kosorín, ktorý narážal i na príchod reprezentanta do 21 rokov Ľubomíra Šatku a avizovaný interes DAC o Pavla Šafranka.

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk