ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Konatého trpký návrat do zostavy Sparty, na tréningu si kopal sám (video)
zdroj: TASR

Konatého trpký návrat do zostavy Sparty, na tréningu si kopal sám (video)

"Rešpektujeme rozhodnutie vedenia klubu. Našou úlohou je hrať futbal," skonštatoval za kabínu skúsený kanonier David Lafata

Jednou zo staronových tvárí na tréningu pražskej Sparty bol Tiémoko Konaté. Do prvého tímu českého giganta sa vrátil po 144 dňoch, po tom, ako bol preradený do juniorky kvôli neadekvátnemu správaniu.

Rodák z Pobrežia Slonoviny patril medzi najlepších legionárov Sparty. Po vzájomnom zápase v 3. predkole Ligy majstrov so Steaou Bukurešť o jeho služby prejavili záujem práve predstavitelia rumunského klubu. Tí za Konatého ponúkli milión eur, túto čiastku však Sparta odmietla. Šikovného ofenzívneho univerzála to nahnevalo a rozhodol sa bojkotovať tréningy i zápasy svojho zamestnávateľa. Zvyšok jesene tak strávil v juniorke. Teraz dostáva druhú šancu.

"Žiadame priaznivcov, aby mali rovnaký prístup ako my," nechal sa na tlačovej konferencii počuť športový riaditeľ Sparty Tomáš Požár.

Nie sú to však len fanúšikovia, ktorí musia staronovému hráčovi A-tímu odpustiť. Nemusia ho ani hráči, dôkazom čoho je, že na prvom tréningu zimnej prípravy si s ním ruku podal jedine Bořek Dočkal. Dokonca, pri úvodnom bagu sa Konaté nezmestil ani do jednej skupinky, a tak si za ten čas musel kopať loptu na bránku sám...

"Rešpektujeme rozhodnutie vedenia klubu. Našou úlohou je hrať futbal," skonštatoval za kabínu v rozhovore pre isport.blesk.cz kanonier David Lafata.

Najbližšie dni ukážu, či to Konaté s návratom medzi kolegov, ktorých v lete sklamal, myslí vážne. Ak 26-ročný Afričan nadviaže na svoju produktivitu z juniorky, možno si ešte získa späť dôveru spoluhráčov i priaznivcov.

Zdroj a video: isport.blesk.cz

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk