ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Senicu opúšťa štvorica legionárov, Záhoráci lanária Kóňu s Pavlíkom
zdroj: FK Senica

Senicu opúšťa štvorica legionárov, Záhoráci lanária Kóňu s Pavlíkom

Zimná príprava, ktorá prebehne v domácich podmienkach, odštartuje pod vedením dvojice Miroslav Mentel - Michal Ščasný odštartuje v pondelok 9. januára

Káder FK Senica počas zimnej prestávky opustila štvorica legionárov, rokovania s potenciálnym investorom stále prebiehajú. Informuje o tom klub na svojom oficiálnom webe.

Zimná príprava, ktorá prebehne v domácich podmienkach, odštartuje pod vedením dvojice Miroslav Mentel - Michal Ščasný odštartuje v pondelok 9. januára. V súčasnosti je jasné, že v mužstve ďalej nepokračuje štvorica legionárov. Alberto Delgado, Pedro Astray, Paul Quaye a Richard Ebwelle sa dohodli s vedením na rozviazaní kontraktov a hľadajú si nové pôsobisko. Českého stopéra Davida Březinu si z hosťovania stiahla materská Sparta Praha. Jakubovi Kosorinovi sa k 31. decembru skončila zmluva a k jej predĺženiu zatiaľ neprišlo. Na začiatok zimnej prípravy sa ale v kabíne bude hlásiť mladší z bratov Kosorinovcov Matej, spolu s ním Jakub Krč. Obaja odchovanci na jeseň hosťovali v druholigovej Seredi. Ďalšie pohyby v kádri budú závisieť od vývoja rokovaní s potenciálnymi investormi, ktoré stále prebiehajú. Záhoráci majú eminentný záujem o získanie svojich niekdajších kapitánov Petra Pavlíka a Tomáša Kóňu, ktorí po odstúpení Myjavy zostali bez klubu.

Na začiatku prípravy nebude k dispozícii trénerom dvojica reprezentantov. Michal Šulla si plní premiérovo povinnosti v národnom tíme na tréningovom kempe v Spojených arabských emirátoch a Martin Červeňák bol nominovaný na prestížny Granatkinov memoriál vo výbere do 18 rokov.

Prípravné zápasy FK Senica v zimnej príprave pred jarnou časťou Fortuna ligy 2016/2017:
14. január 2017 (sobota) FK Senica - ŠKF Sereď (II. liga)
21. január 2017 (sobota) 12,00h FK Senica - Opava (II. liga ČR)
27 január 2017 (piatok) 13,00h MTK Budapest (I. liga Maďarsko) - FK Senica
1. február 2017 (streda) SK Sigma Olomouc (II. liga ČR) - FK Senica (čas a miesto budú upresnené)
4. február 2017 (sobota) Bielsko-Biala (II. liga Poľsko) - FK Senica (čas a miesto budú upresnené)
11. február 2017 (sobota) 17,00h FK Senica - 1. FC Slovácko (I. liga ČR)

Zdroj: fksenica.eu; foto: FK Senica

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk