ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hlohovský získal prvýkrát cenu pre Hráča mesiaca vo Fortuna lige
zdroj: Jozef Bedej

Hlohovský získal prvýkrát cenu pre Hráča mesiaca vo Fortuna lige

Filip Hlohovský z MŠK Žilina sa stal Hráčom mesiaca Fortuna ligy za november/december 2016. Najlepší strelec i najproduktívnejší hráč jesennej časti súťaže triumfoval v ankete s tesným náskokom pred spoluhráčom Škvarkom

Filip Hlohovský z MŠK Žilina sa stal Hráčom mesiaca Fortuna ligy za november/december 2016. Najlepší strelec i najproduktívnejší hráč jesennej časti súťaže (štrnásť gólov + osem asistencií) triumfoval v ankete s tesným jednobodovým náskokom pred klubovým spoluhráčom Michalom Škvarkom, tretí skončil brankár Adam Jakubech zo Spartaka Trnava.

Od začiatku aktuálnej sezóny nechýbal Hlohovský ani raz v najlepšej päťke ankety Hráč mesiaca FL. Postupne bol tretí, piaty, dvakrát druhý a v poslednom tohtoročnom vydaní ankety sa napokon dočkal svojho premiérového triumfu. Hlohovský zviedol veľmi tesný súboj o cenu s Škvarkom, od odbornej poroty Fortuna ligy dokonca dostal kapitán "šošonov" o jeden bod viac, ale v hlasovaní fanúšikov na stránke skončil až na delenom šiestom mieste, kým Hlohovský na druhom, a to rozhodlo o jeho víťazstve. Štvrtý skončil v ankete víťaz internetového hlasovania fanúšikov Marko Živkovič z Dunajskej Stredy a piata pozícia patrí kapitánovi Zlatých Moraviec Petrovi Orávikovi. Informáciu priniesol oficiálny web Fortuna ligy.

Hráč mesiaca Fortuna ligy – november/december 2016:
1. Filip Hlohovský (Žilina) 24 bodov (2x I. miesto, 1x II. miesto, 1x III. miesto + 10 bodov od fanúšikov), 2. Michal Škvarka (Žilina) 20 (3x I. + 5 b), 3. Adam Jakubech (Trnava) 15 (2x II., 1x III. + 8 b), 4. Marko Živkovič (Dunajská Streda) 12 (1x III. + 11 b), 5. Peter Orávik (Zlaté Moravce) 10,5 (1x I., 1x II., 1x III. + 1,5 b)

Prehľad doterajších víťazov ankety:

august 2015: Ákos Szarka (DAC)

september 2015: Matúš Bero (Trenčín)

október 2015: Leandre Gael Tawamba Kana (ViOn)

november 2015: Gino van Kessel (Trenčín)

marec 2016: Miloš Lačný (Ružomberok)

apríl 2016: Ryan Koolwijk (Trenčín)

máj 2016: Gino van Kessel (Trenčín)

júl 2016: Martin Chrien (Ružomberok)

august 2016: Nikolas Špalek (Žilina)

september 2016: Ľuboš Kolár (Myjava)

október 2016: Martin Kuciak (Podbrezová)

november/december 2016: Filip Hlohovský (Žilina)

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk