ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sneijder o van Gaalovi: Skvelý tréner, nevrlý človek
zdroj: TASR/AP

Sneijder o van Gaalovi: Skvelý tréner, nevrlý človek

"Myslím si, že by mal zmeniť svoj spôsob komunikácie s hráčmi i s ostatnými členmi realizačného tímu," povedal na rovinu holandský stredopoliar v službách istanbulského Galatasarayu

Holandský stredopoliar Wesley Sneijder označil trénera a zároveň svojho krajana Louisa van Gaala za jedného z najlepších koučov na svete. Menej pochvalne sa však vyjadril na margo jeho povahy.

Van Gaal má za sebou množstvo úspechov, veľkú škvrnu na jeho kariére však urobilo nešťastné pôsobenie v Manchestri United, po ktorom mnohí zmenili názor na holandského "generála".

Sneijder sa s van Gaalom stretol už pred rokmi v Ajaxe Amsterdam, keď tam pracoval ako športový riaditeľ. Neskôr sa ich cesty stretli aj priamo na trávniku. Van Gaal sa totiž v roku 2012 stal po druhýkrát trénerom národného tímu Holandska.

{+t96498}

V súčasnosti opora istanbulského Galatasarayu ospevuje van Gaalove trénerské kvality, vyjadrila však rozhorčenie nad povahovými vlastnosťami 65-ročného rodáka z Amsterdamu.

"Vždy som tvrdil, že van Gaal patrí medzi najlepších trénerov na svete. Po technickej a taktickej stránke. Len málokto sa mu vyrovná," pochválil svojho niekdajšieho lodivoda Sneijder a jedným dychom dodal: "Myslím si, že by mal zmeniť svoj spôsob komunikácie s hráčmi i s ostatnými členmi realizačného tímu. Na trávniku som pod jeho vedením zažil kopec zážitkov. Jeho tréningové jednotky sú naozaj špeciálne. No ako človek, musím priznať, že som s ním mal množstvo konfliktov a nezhôd..."

Zdroj: goal.com, foto: TASR/AP

Najnovšie z klubu: Galatasaray

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Turecko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk