ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnava na jar doma až v apríli, v príprave aj do Česka
zdroj: TASR

Trnava na jar doma až v apríli, v príprave aj do Česka

"Pevne verím, že ak dopadne všetko podľa predstáv, budeme mať v Trnave najlepší trávnik na Slovensku," dodal na margo plánovaných úprav na štadióne Pavel Hoftych

Zimná príprava trnavského Spartaka odštartuje v piatok 6. januára 2017. A-tím "andelov" absolvuje sústredenie aj za hranicami Slovenska, druholigová juniorka sa bude pripravovať výhradne v domácich podmienkach. Informuje o tom klubový web Spartaka.

Prvý týždeň prípravy strávia zverenci trénera Karhana v domácom prostredí. Úvodný zápas odohrajú v sobotu 14. januára v Senci proti Znojmu. Následne odcestujú na týždňové sústredenie do Uherského Brodu.

"Ide o kondično-herný týždeň. Hráči budú mať k dispozícii podmienky k regenerácii i tréningu. Hneď vedľa hotela je umelá tráva. Skvelé je, že nemusia nikam cestovať, podarilo sa nám vybaviť dva zápasy, pricestuje Zlín aj Slovácko," priblížil generálny manažér Pavel Hoftych, ktorý tiež prezradil, že tento rok Trnava neabsolvuje sústredenie pri mori: "Prvé kolo nás čaká v Poprade, kde nastúpime proti Michalovciam. Určite nemôžeme očakávať ideálne, májové počasie, aj z tohto dôvodu sme vsadili na drsnejšie klimatické podmienky." 

Trnava si ďalej v príprave zmeria sily s Brnom, Olomoucom, Mladou Boleslavou a Tatranom Prešov. V generálke na jarnú časť ju preverí ostravský Baník.

{+t94539}

Úvod jari strávia "andeli" na ihriskách súperov. Dôvodom bude výmena trávnika na hlavnej hracej ploche Štadióna Antona Malatinského. "Podľa posledných informácií, ktoré mám, pôjde o výmenu za hybridný trávnik. Náročná rekonštrukcia sa, pravdepodobne, nestihne do konca februára zrealizovať, z toho dôvodu odohráme duel proti Senici (25. február, pozn.) v Zlatých Moravciach. Pevne verím, že ak dopadne všetko podľa predstáv, budeme mať v Trnave najlepší trávnik na Slovensku," dodal na margo plánovaných úprav na štadióne Pavel Hoftych. 

Trnavu tak čaká séria šiestich zápasov na pôde súpera (Michalovce, Senica, Zlaté Moravce, Podbrezová, Dunajská Streda a Ružomberok). Doma sa "andeli" predstavia až 8. apríla, keď privítajú MŠK Žilina.

Druholigové "béčko" Spartaka odštartuje prípravu 9. januára. Pripravovať sa budú výhradne  domácich podmienkach.

Plán zimnej prípravy Spartaka Trnava (zdroj spartak.sk):
6.1. Začiatok prípravy
14.1. Znojmo (UT Senec, 13.00 hod)
16.1. Odchod do Uherského Brodu
17.1. Fastav Zlín (UT Uherský Brod, 11.00 hod)
20.1. Slovácko (UT Uherský Brod, 11.00 hod)
25.1. Brno (UT Brno, 13.00 hod)
28.1. Olomouc (UT Senec, 11.00 hod)
1.2. Mladá Boleslav (Viedeň)
7.2. Prešov (Poprad, 11.00 hod)
11.2. generálka - Baník Ostrava (Červeník, 13.00 hod)
18.2. 20. kolo Fortuna ligy - Michalovce (Poprad, 17.00 hod)

Plán zimnej prípravy Spartak juniori:
9.1. Začiatok prípravy
18.1. ViOn Zlaté Moravce (doma)
21.1. Sigma Olomouc (vonku)
28.1. Komárno (doma)
4.2. DAC Dunajská Streda B (doma)
7.2. FK Zvolen (vonku)
11.2. Zbrojovka Brno (vonku)
18.2. Znojmo (doma)
25.2. generálka - Rača (doma)
5.3. štart jarnej časti druhej ligy - Šamorín (Červeník)

Poznámka: Časy a miesta zápasov sa môžu zmeniť.

Zdroj: spartak.sk; foto: TASR

Najnovšie z klubu: Trnava B

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk