ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Boateng podstúpil operáciu hrudníka, Bayernu bude chýbať šesť týždňov
zdroj: TASR/AP

Boateng podstúpil operáciu hrudníka, Bayernu bude chýbať šesť týždňov

Jerome Boateng podstúpil operáciu svalu v oblasti hrudníka a nemeckému futbalovému klubu Bayern Mníchov bude chýbať šesť týždňov

Jerome Boateng podstúpil operáciu svalu v oblasti hrudníka a nemeckému futbalovému klubu Bayern Mníchov bude chýbať šesť týždňov.

Chirurgický zákrok vykonal lekár Andreas Imhoff, podľa šéflekára tímu Volkera Brauna dopadol veľmi dobre, a pokiaľ sa nevyskytnú komplikácie s hojením, obranca bude naspäť vo februári. Mníchovčania v stredu privítajú RB Lipsko, v tomto stretnutí I. bundesligy im na rozdiel od Boatenga budú k dispozícii Arjen Robben aj Philipp Lahm. "Dvojica trénovala bez problémov a môžeme ich zaradiť do nominácie," poznamenal tréner Carlo Ancelotti.

Bayern a Lipsko majú pred vzájomnou konfrontáciou na konte 36 bodov, obhajcovi majstrovského titulu stačí remíza na prezimovanie na čele tabuľky. "Bude to perfektný zápas pre každého, kto má rád futbal. Uvidíme dva tímy s rozdielnymi hernými štýlmi, zostaneme verní nášmu a nájdeme vyváženie medzi útokom a obranou, ktoré bude kľúčové," citovala Ancelottiho agentúra DPA.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk