ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Alaba sa teší na Arsenal: Bol to môj obľúbený klub
zdroj: TASR/AP

Alaba sa teší na Arsenal: Bol to môj obľúbený klub

"Zápasy proti Arsenalu sú pre mňa vždy skvelé. V detstve to bol totiž môj obľúbený klub! Hrať v Londýne je niečo fantastické. Skoro rovnako dobré ako hrať v Allianz Arene," nechal sa počuť dvadsaťštyriročný defenzívny univerzál

Hviezdny Rakúšan v službách mníchovského Bayernu David Alaba sa teší na ďalšie meranie síl so severolondýnskym Arsenalom. „Kanonieri“ sa Bavorom postavia do cesty v osemfinále prestížnej Ligy majstrov.

Rodák z Viedne prezradil, že v mladom veku bol veľkým fanúšikom Arsenalu. Práve s tímom manažéra Arséna Wengera sa Bayern stretol v troch z ostatných štyroch ročníkov Ligy šampiónov a inak tomu nebude ani v tohtosezónnej edícii.

Alaba má na Arsenal príjemné spomienky, gólom sa podieľal na demontáži anglického klubu (5:1) v uplynulom ročníku, ešte v skupinovej fáze. Teší sa, že na jar narazí na tohto protivníka znovu.

{+t83739}

„Zápasy proti Arsenalu sú pre mňa vždy skvelé. V detstve to bol totiž môj obľúbený klub! Hrať v Londýne je niečo fantastické. Skoro rovnako dobré ako hrať v Allianz Arene,“ nechal sa počuť dvadsaťštyriročný defenzívny univerzál.

Bayern sa cez víkend vrátil na čelo nemeckej Bundesligy, odkiaľ zosadil prekvapenie aktuálnej sezóny RB Lipsko. Zostane nemecký gigant na prvej priečke už do konca ročníka? „Uvidíme v druhej polovici sezóny,“ odvetil diplomaticky Alaba.

Zdroj: goal.com; foto: TASR/AP

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Arsenal

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

HOKEJ.sk