ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hamšík po kráľovskom žrebe: Bude to sviatok, rozdáme si to
zdroj: TASR/AP

Hamšík po kráľovskom žrebe: Bude to sviatok, rozdáme si to

"Je super, že sme dosiahli taký výsledok, aký legendárny tím Neapolu pod vedením Diega Maradonu, aj my nastúpime proti kráľovskému tímu" uviedol Marek Hamšík

Súperom obhajcu trofeje Realu Madrid v osemfinále Ligy majstrov 2016/2017 bude SSC Neapol v kádri so slovenským futbalistom Marekom Hamšíkom. O zložení osemfinálových dvojíc rozhodol pondelňajší žreb vo švajčiarskom Nyone, sídle Európskej futbalovej únie (UEFA).

"Real Madrid? A prečo nie? Nastúpime proti jednému z najlepších klubov na svete, proti obhajcovi Ligy majstrov. Bude to veľký futbalový sviatok, tešíme sa na zápasy. Určite bude značný záujem o stretnutia aj na Slovensku. Asi budem musieť rezervovať jednu celú tribúnu," povedal kapitán SSC pre jeho oficiálny web.

Zaujímavé je, že naposledy Neapol proti Realu Madrid hral v septembri roku 1987, keď mal Hamšík dva mesiace. Bolo to v prvom kole Pohára európskych majstrov. V prvom stretnutí vyhral Real na domácom štadióne 2:0, odvetné stretnutie na Sao Paolo pred 84-tisíc divákmi skončilo výsledkom 1:1. V zostave SSC nechýbal ani slávny Diego Armando Maradona. "Je super, že sme dosiahli taký výsledok, aký legendárny tím Neapolu pod vedením Diega Maradonu, aj my nastúpime proti kráľovskému tímu. Tešíme sa na zápasy, rozdáme si to s Realom. Tie stretnutia budú až o dva mesiace, teraz myslíme iba na Seriu A," dodal slovenský reprezentant.

Do osemfinále postúpili víťazi ôsmich skupín a mužstvá z druhých miest. Podľa pravidiel LM sa v prvej fáze jarnej vyraďovacej fázy nemohli stretnúť kluby z rovnakej skupiny či krajiny. Víťazi skupín mali privilégium, že figurovali medzi nasadenými mužstvami a prvý zápas odohrajú na ihrisku súpera, odvetu na domácej pôde. Real tak privíta Neapol v prvom zápase 15. februára, odveta sa bude hrať v Taliansku v utorok 7. marca.

Finále sa uskutoční v sobotu 3. júna na Millennium Stadium vo waleskom Cardiffe.

Najnovšie z klubu: Real Madrid

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk