ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Stoch so Škrtelom do Ruska, šlágrom taliansko-španielsky dvojzápas
zdroj: uefa.com

Stoch so Škrtelom do Ruska, šlágrom taliansko-španielsky dvojzápas

V Európskej lige dnes tesne po poludní spoznáme zloženie šestnásťfinálových dvojíc. Sledujte online textový prenos na PROFUTBAL.sk!

V Európskej lige dnes tesne po poludní spoznáme zloženie šestnásťfinálových dvojíc. Sledujte online textový prenos na PROFUTBAL.sk!

Hráči istanbulského Fenerbahce sa v jarnom šestnásťfinále Európskej ligy stretnú s FK Krasnodar. Rozhodol o tom pondelňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. V kádri tureckého klubu sú aj kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel s krajanom Miroslavom Stochom. "Krasnodar disponuje silou, ale my máme hviezdy a kvalitných hráčov. Ak potvrdíme naše kvality aj na ihrisku, dokážeme prejsť cez každého. Myslím si, že to bol dobrý žreb," uviedol predstaviteľ Fenerbahce Önder Firat.

Súperom ruského Zenitu Petrohrad, kde pôsobí Róbert Mak, bude Anderlecht. Títo súperi majú za sebou štyri súboje, v troch zvíťazil Zenit. "Viem, že Anderlecht je silný tím s mladými a rýchlymi futbalistami. Zenit však má viac skúseností v pohárovej Európy a cez belgického oponenta by mal postúpiť. Vo futbale je možné všetko, no vo všeobecnosti som spokojný," povedal obranca Petrohradu Ivan Novoseľcev.

{+t99823}

FC Kodaň narazí na Ludogorec Razgrad, Borussia Mönchengladbach si zmeria sily s Fiorentinou. Dánsky i nemecký tím sa do vyraďovacej časti EL dostali zo skupinovej fázy Ligy majstrov, v ktorej na ich súpiske figurovali Ján Greguš, respektíve László Bénes. "Šance sú 50 na 50, za dobrej konštelácie môžeme postúpiť," skonštatoval viceprezident Borussie Rainer Bonhof. "O našom protivníkovi zatiaľ nevieme príliš veľa, no keď sa pozrieme na iné dvojice, môžeme byť so žrebom spokojní," povedal na oficiálnom klubovom webe kodanský obranca Ludwig Augustinsson.

Manchester United sa popasuje so St. Étienne, v ktorého kádri pôsobí brat najdrauhšieho hráča sveta Paula Pogbu - Florentin. "Krátka cesta do Francúzska bude výhodou, v skupinovej fáze sme mali smolu na tento aspekt," poznamenal tréner Manchestru José Mourinho. Papierovo atraktívny je aj duel medzi Villarrealom a AS Rím. Šachtar Doneck, ktorý ako jediný v EL 2016/17 naplno zabodoval vo všetkých skupinových vystúpeniach, preverí Celta Vigo.

V osudí nebol trojnásobný obhajca trofeje, FC Sevilla pokračuje v Lige majstrov. Žrebovalo sa z dvoch košov - dvanásť víťazov skupín EL a štyria najlepší na tretích miestach v LM boli medzi nasadenými, tieto tímy budú mať výhodu domáceho prostredia v odvete. Nemohli sa stretnúť kluby z jednej základnej skupiny ani rovnakej krajiny, neprípustná bola tiež konfrontácia ruského a ukrajinského zástupcu.

Prvé zápasy šestnásťfinále sú na programe vo štvrtok 16. februára o 19.00 a 21.05, odvety sa odohrajú o týždeň neskôr. Finále sa odohrá v stredu 24. mája o 20.45 v Štokholme.

Šestnásťfinálové dvojice: 


Reakcie po žrebe: 


Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk