Arsenal dostal tradičného súpera, francúzsko-španielska bitka gigantov
zdroj foto: uefa.com

Arsenal dostal tradičného súpera, francúzsko-španielska bitka gigantov

12.12.2016

"Dostali sme sa do osemfinále LM už sedemnástykrát v rade, čo svedčí o fantastickej práci trénera Wengera a všetkých hráčov. Veríme, že nastal čas prelomiť akúsi kliatbu duelov s Bayernom," vyhlásil sekretár Arsenalu David Miles

V Lige majstrov ide do tuhého. V pondelok na presné poludnie sa dozvieme zloženie osemfinálových dvojíc. Žreb proti sebe môže postaviť aj najväčších favoritov na celkový triumf. Sledujte online textový prenos na PROFUTBAL.sk!

Súperom obhajcu trofeje Realu Madrid v osemfinále Ligy majstrov bude Neapol v kádri so slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom. O zložení osemfinálových dvojíc rozhodol pondelňajší žreb vo švajčiarskom Nyone, sídle Európskej futbalovej únie (UEFA).

Šlágrami tejto fázy sú zápasy Paríža Saint-Germain s FC Barcelona či Bayernu Mníchov s Arsenalom. Francúzsky šampión nemá na konfrontácie s katalánskym gigantom príjemné spomienky, dvakrát ho totiž zastavil vo štvrťfinále LM (2012/13, 2014/15). Bayern a Arsenal sa vzájomne taktiež dokonale poznajú, oba tímy sa od sezóny 2000/2001 stretli v Lige majstrov už desaťkrát. Bayern vyhral päť duelov, Arsenal tri. Nemecký zástupca je nočnou morou "kanonierov", ktorých dokázal vyradiť v osemfinále už trikrát (2004/05, 2012/13, 2013/14).

{+t100544}

Do osemfinále postúpili víťazi ôsmich skupín a mužstvá z druhých miest. Podľa pravidiel LM sa v prvej fáze jarnej vyraďovacej fázy nemohli stretnúť kluby z rovnakej skupiny či krajiny. Víťazi skupín mali privilégium, že figurovali medzi nasadenými mužstvami a prvý zápas odohrajú na ihrisku súpera, odvetu na domácej pôde.

V osudí figurovalo okrem obhajcu trofeje Realu Madrid šesť bývalých šampiónov - FC Barcelona, Bayern Mníchov, Borussia Dortmund, FC Porto, Juventus Turín a Benfica Lisabon. Premiérovo sa do osemfinále prebojoval Leicester City, ktorý sa predstaví proti FC Sevilla.

Úvodné zápasy osemfinále sú na programe 14., 15., 21. a 22. februára 2017, odvety sa uskutočnia 7., 8., 14. a 15. marca. Finále sa odohrá v sobotu 3. júna na Millennium Stadium vo waleskom Cardiffe.

Osemfinálové dvojice a program: 


Reakcie po žrebe:
Hans Joachim Watzke
, výkonný riaditeľ Borussie Dortmund: "Benfica má v európskom futbale zvučné meno a svoje nezastupiteľné miesto. Je to najsilnejší portugalský klub. Dlho sme s ním nehrali, vnímame však jeho kvalitu. Ale myslím si, že máme dobré šance na postup. Naši fanúšikovia sa majú na čo tešiť."

Vadim Vasiljev, viceprezident AS Monaco: "Ťažký žreb. Manchester City považujem za jasného favorita na postup. Súper disponuje ohromnou útočnou silou. My sa pokúsime predviesť náš najlepší futbal. Výhoda je, že nebudeme pod tlakom, môžeme len prekvapiť. Stane sa, čo sa má stať."

Txiki Begiristain, technický riaditeľ Manchestru City: "Monaco predvádza vo Francúzsku najlepší futbal. Dokázalo prevýšiť Tottenham a nie náhodou vyhralo svoju skupinu. Hrá útočný futbal a má veľmi dobrých hráčov. Bude to ťažké pre oba tímy."

Patrick Kluivert, futbalový riaditeľ Paríža Saint-Germain: "Rozhodne som si želal iného súpera. S Barcelonou sme sa v minulosti stretli a dokázali sme odohrať vyrovnané partie. Myslím si, že aj v tábore súpera si uvedomujú, že postup im nespadne do lona a budú oň musieť tvrdo bojovať. Budú to dva veľké zápasy."

David Miles, klubový sekretár Arsenalu: "Dostali sme sa do osemfinále Ligy majstrov už sedemnástykrát v rade, čo svedčí o fantastickej práci trénera Wengera a všetkých hráčov, ktorí sa o toto číslo pričinili. Veríme, že nastal čas prelomiť akúsi kliatbu, ktorá nás v zápasoch s Mníchovčanmi máta, a Bayern zdoláme."

Carlo Ancelotti, tréner Bayernu Mníchov: "Tešíme sa na dva zaujímavé zápasy s Arsenalom. Verím môjmu mužstvu a tomu, že dokážeme vybojovať štvrťfinálovú miestenku. Arsenal má kvalitné mužstvo a na lavičke Arsene Wengera, ktorého ako trénerského kolegu maximálne rešpektujem a uznávam."

Aurelio De Laurentiis, prezident SSC Neapol: "Tieto zápasy vojdú do dejín nášho klubu. Hrať proti Realu Madrid nie je každodenná záležitosť. So žrebom bol spokojný aj tréner Sarri. Verí svojmu mužstvu a ja som tiež optimista. Favorit súboja je jasný, ale na San Paolo sa žiadnemu súperovi nehrá ľahko."
Reakcie pred žrebom: 
Arséne Wenger (tréner Arsenalu): „Žiaden tím nie je superfavoritom. Každý má šancu - záleží i na šťastie pri žrebe. Ako nasadený tím hráte druhý zápas doma, čo vám dáva psychologickú výhodu."
Thomas Müller (útočník Bayernu Mníchov): „Čo dostaneme, to berieme. Vlani sme vyhrali skupinu a napriek tomu dostali Juventus." 
Marek Hamšík (kapitán Neapolu): „Úprimne, nebojím sa nikoho. Nezľakli by sme sa, ani keby sme dostali Real Madrid s Cristianom Ronaldom. Pokiaľ budeme hrať s odhodlaním ako cez víkend proti Cagliari, môžeme zdolať ktorýkoľvek tím."

12.12.2016
Odporúčame ti