ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vedenie Besiktasu ostro odsúdilo bombové útoky v Istanbule
zdroj: TASR/AP

Vedenie Besiktasu ostro odsúdilo bombové útoky v Istanbule

"Teroristi zaútočili na naše hrdinské policajné sily, ktoré zabezpečujú, aby naši fanúšikovia, ako i priaznivci Bursasporu boli v bezpečí," znie oficiálne vyhlásenie klubu

Vedenie tureckého klubu Besiktas Istanbul ostro odsúdilo bombové útoky, ktoré sa udiali v sobotu večer neďaleko jeho štadióna po domácom ligovom zápase s Bursasporom (2:1). Dva výbuchy v centre mesta si vyžiadali 29 obetí a 166 zranených.

K explóziám prišlo v blízkosti nového štadióna Vodafone Arena v európskej časti Istanbulu asi hodinu po stretnutí. Jeden z výbuchov sa odohral priamo pred štadiónom, druhý spáchal samovražedný atentátnik v priľahlom parku. Terčom útoku boli podľa všetkého príslušníci polície, ktorí predtým na štadióne hliadkovali počas stretnutia. Medzi obeťami je 27 policajtov a dvaja civilisti.

"Teroristi zaútočili na naše hrdinské policajné sily, ktoré zabezpečujú, aby naši fanúšikovia, ako i priaznivci Bursasporu boli v bezpečí. Dôrazne odsudzujeme podlý čin útočníkov, ktorí nikdy nedosiahnu svoj cieľ," citovala agentúra DPA z oficiálneho vyhlásenia klubu.

Turecký minister vnútra Süleyman Soylu uviedol, že v súvislosti s útokmi bolo zadržaných desať podozrivých. K útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil. Istanbul však tento rok zažil viacero útokov, ktoré turecké úrady pripísali buď extrémistickej organizácii Islamský štát, alebo kurdským povstalcom.

Najnovšie z ligy: Turecko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk