ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trenčín s troma posilami z Nigérie (video)
zdroj: www.astrencin.sk

Trenčín s troma posilami z Nigérie (video)

Všetci traja prichádzajú z GBS Academy, ktorá vychovala aj trojicu Moses Simon, Samuel Kalu a Kingsley Madu

AS Trenčín pokračuje po nevydarenej jesennej časti aktuálneho ročníka Fortuna ligy v zmenách v tíme. Po holandskom stredopoliarovi Desleyovi Ubbinkovi podpísali kontrakty traja osemnásťroční Nigérijčania. Od zimnej prípravy budú trénerom prvého mužstva k dispozícii krídelníci Usman Adekunle Issa, Hillary Gong Chukwah a stredopoliar Abdul Musa Zubairu. Všetci traja prichádzajú z GBS Academy, ktorá vychovala aj trojicu Moses Simon, Samuel Kalu a Kingsley Madu.

„Sme presvedčení, že napriek svojmu veku môžu už na jar zabojovať o miesta v základnej jedenástke. Dôležitým pre nás je aj fakt, že sa nám podarilo zvýšiť konkurenciu v prvom mužstve. Našim cieľom je oživiť káder a pripraviť základy budúcoročného mužstva. Všetci traja sa môžu stať jeho pevnou súčasťou,“ povedal generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Trojicu nováčikov najlepšie pozná tréner „devätnástky“ Marek Dobiáš, ktorý ich mal počas uplynulých týždňov v tréningovom procese staršieho dorastu.

„Issa môže hrať na oboch krajoch ihriska. Taktiež na pozícii hrotového útočníka. Je to rýchly a dynamický typ futbalistu. Hillary je podobný typ. Obaja sú stále veľmi mladí a majú skutočne veľký potenciál. Ak budú na sebe pracovať rovnako ako to predvádzali doposiaľ, stanú sa dôležitou súčasťou prvého mužstva. Tretí z mladých Nigérijčanov Abdul je stredový hráč. Veľmi dobre sa ukazuje na pozícii defenzívneho stredopoliara. Dobre pracuje s priestorom. Vie vyhodnotiť moment pre zrýchlenie hry kolmým pasom, alebo spomalenie krátkou prihrávkou. Má asi najväčšie predpoklady na to, aby sa skoro presadil v prvom mužstve,“ uviedol Marek Dobiaš.Zdroj: www.astrencin.sk

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk