ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zlá správa pre Prešov, nováčika opúšťa jedna z jeho najväčších opôr!
zdroj: Jozef Bedej

Zlá správa pre Prešov, nováčika opúšťa jedna z jeho najväčších opôr!

Ashiru pôsobil pred Prešovom v dánskom Midtjyllande. Odtiaľ hosťoval aj v Skive IK a Ringkøbing IF. Za Tatran vsietil polovicu jeho ligových gólov (5) v v štrnástich stretnutiach a patril medzi najlepších hráčov nováčika

Zdá sa, že prešovský Tatran to bude mať so záchranou poriadne náročné. A to ešte ani len neskončila jesenná časť. Už k dávnejšie známej informácii, že Šarišania odohrajú jarnú časť na štadióne v Poprade, pribudla v piatok ďalšia nepríjemnosť. Klub opúšťa jeho najlepší strelec Musefiu Ashiru.

Oficiálny klubový web českého prvoligistu FC Zbrojovka Brno pár dní po skončení jesene hlási zmeny v kádri. Jednou z nich je aj príchod novej posily z Prešova. Musefiu Olasunkanmi Ashiru podpísal s Brnom viacročný kontrakt, v klube už absolvoval zdravotné a kondičné testy. Podľa dohody by ale ešte mal nastúpiť na sobotňajší rozlúčkový zápas v drese Tatrana na pôde druhej Podbrezovej.

„Výsledky rýchlostných testov mal Ashiru len o niečo horšie než najlepší hráči z letnej prípravy,“ okomentoval prvotné testy 22-ročného nigérijského krídelníka majiteľ Zbrojovky Václav Bartoněk.

{+t99960}

Ashiru pôsobil pred Prešovom v dánskom Midtjyllande. Odtiaľ hosťoval aj v Skive IK a Ringkøbing IF. Za Tatran vsietil polovicu jeho ligových gólov (5) v v štrnástich stretnutiach a patril medzi najlepších hráčov nováčika.

Brno je po jesennej časti na priebežnej 14. priečke v najvyššej českej súťaži, na konte má 15 bodov a dvojbodový náskok pred predposlednou Jihlavou. Aj Zbrojovke, podobne ako Tatranu, hrozí na jar tvrdý boj o záchranu.

Foto: Jozef Bedej

[fbpage-53517587929]

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk