ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Veľké zmeny v Lige majstrov!
zdroj: TASR/AP

Veľké zmeny v Lige majstrov!

Štyri najsilnejšie krajiny národného rebríčka UEFA - Španielsko, Anglicko, Nemecko a Taliansko, budú mať v skupinovej fáze prestížnej súťaže štyroch zástupcov

Exekutíva Európskej futbalovej únie (UEFA) podľa očakávania potvrdila reformy v Lige majstrov.

Štyri najsilnejšie krajiny národného rebríčka UEFA - Španielsko, Anglicko, Nemecko a Taliansko, budú mať v skupinovej fáze prestížnej súťaže štyroch zástupcov. Národní majstri, ktorí vypadnú v kvalifikácii, dostanú novú šancu v kvalifikácii Európskej ligy UEFA.

Od sezóny 2018 budú v skupinovej fáze v utorok a v stredu začínať dva zápasy o 19.00 h a šesť o 21.00 h. V súčasnosti sa všetkých osem duelov začína o 20.45 h. Stretnutia vyraďovacej fázy a finále budú mať výkop o 21.00 h. Informovala o tom agentúra APA.

Vedeniu UEFA sa nepáči informovanie zo strany Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) k plánovanému rozšíreniu počtu účastníkov MS. "Všetko čo vieme, sa dozvedáme z novín. Ak nám bude FIFA prezentovať konkrétne veci a nielen články a rozhovory, dostane konkrétne odpovede," povedal prezident únie Aleksander Čeferin.

Šéf FIFA Gianni Infantino plánuje od MS 2026 rozšíriť počet krajín na 48. Zámer by malo odsúhlasiť januárové valné zhromaždenie federácie. Informovali o tom agentúry dpa a APA.

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk