ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Splní Aubameyang sľub, ktorý dal starému otcovi?
zdroj: TASR/AP

Splní Aubameyang sľub, ktorý dal starému otcovi?

“Áno, stále chcem hrať za ten klub. Sľúbil som to starému otcovi. V Dortmunde sa cítim dobre, ale uvidíme čo sa stane v budúcnosti,“ prezradil Aubameyang

Útočník svojím posledným vystúpením ohúril fanúšikov na Estadio Santiago Bernabéu. Po zápase medzi domácim Realom a Dortmundom médiám prezradil, že raz dal starému otcovi sľub, ktorý chce aj dodržať.

Aubameyang podal proti Madridu dobrý výkon, na remíze 2:2 sa podieľal gólom a asistenciou. Madridský fanúšikovia sa tak mohli pozerať na svoju pravdepodobnú budúcu superstar. Remíza s Realom zabezpečila jeho tímu okrem bodu aj prvé miesto v F-skupine Ligy majstrov. Gabonského reprezentanta viaže zmluva s Borussiou do roku 2020, a hoci je v bundesligovom tíme šťastný, chce splniť sľub, ktorý dal dedkovi.

“Áno, stále chcem hrať za Real, sľúbil som to starému otcovi. V Dortmunde sa cítim dobre, ale uvidíme čo sa stane v budúcnosti,“ povedal Aubameyang pre beIN Sports. “Je nám jedno, s kým budeme hrať,“ odpovedal na otázku o osemfinálovom žrebe a pokračoval: “Cez polčas sme sa zhovárali o tom, že vieme s výsledkom ešte niečo urobiť. A v druhom polčase sme hrali naozaj dobre.“

{+t99702}

V druhom polčase najskôr samotný Aubameyang znížil na 1:2 a dve minúty pred koncom prihrával Reusovi na vyrovnávajúci gól. Podľa Reusových slov práve tento výkon Aubameyanga ukázal jeho dôležitosť v Dortmunde. “Výsledok 2:2 je na 99 percent Aubameynagova zásluha, na jedno percento moja. Nebol som stopercentne fit. Preto som nebol v základe. Odohrať celých 90 minút bolo príliš veľké riziko. Začali sme chaoticky. Real mal veľmi dobré šance, takže sme mali aj šťastie, že sme nedostali tretí gól. V osemfinále už nebudú ľahkí súperi,“ zhodnotil duel Reus.

zdroj: goal.com, foto: TASR/AP

Najnovšie z klubu: Dortmund

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk