ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Talianska polícia obvinila dvanásť chuligánov Sparty Praha
zdroj: TASR/AP

Talianska polícia obvinila dvanásť chuligánov Sparty Praha

Už pred zápasom sa v uliciach Milána odohrávali nefutbalové scény. Približne 50 členov tvrdého fanúšikovského jadra Sparty sa dostalo do konfliktu s príslušníkmi polície

Talianska polícia zadržala v priebehu štvrtkového zápasu šiesteho kola skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2016/2017 s Interom Miláno dvanásť fanúšikov pražskej Sparty.

Vyšetrovateľ obvinil chuligánov z páchania násilia na členoch bezpečnostnej služby, ktorí mali dohliadať na poriadok na štadióne San Siro. Až šestnásť členov "esbéesky" utrpelo rôzne zranenia po bitke s českými chuligánmi, ktorá vypukla na konci prvého polčasu. Polícia podľa agentúry AP násilníkov po vypočutí prepustila z cely predbežného zadržania a vzniesla voči nim obvinenia.

Už pred zápasom sa v uliciach Milána odohrávali nefutbalové scény. Približne 50 členov tvrdého fanúšikovského jadra Sparty sa dostalo do konfliktu s príslušníkmi polície, po ktorých hádzali fľaše a iné predmety.

Sparta napriek prehre 1:2 s Interom Miláno vyhrala K-skupinu a postúpila do jarného šestnásťfinále EL. Meno súpera sa dozvie na pondelkovom žrebe vo švajčiarskom Nyone.

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk