ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zelenobieli zdvihli nad hlavu domáci pohár
zdroj: Viktor Zamborský

Zelenobieli zdvihli nad hlavu domáci pohár

V poslednú novembrovú sobotu sme spoznali meno víťaza ôsmeho ročníka turnaja O pohár Ladislava Pavloviča. Stali sa ním hráči 1. FC Tatran Prešov. Vo finálovom súboji zdolali svojho odvekého rivala FC VSS Košice

V poslednú novembrovú sobotu sme spoznali meno víťaza ôsmeho ročníka turnaja O pohár Ladislava Pavloviča. Stali sa ním hráči 1. FC Tatran Prešov, ktorí vo finálovom súboji zdolali svojho odvekého rivala FC VSS Košice 3:2.

Vyvrcholenie turnaja prinieslo výborný futbal. Prešovčania viedli do prestávky 3:0, no Košičania zbrane nezložili a zabojovali. Výsledkom bolo zníženie stavu na rozdiel jediného gólu a dramatické záverečné sekundy. Tie už ale ďalšiu zmenu stavu nepriniesli.

Finále ako remeň

Kto si našiel v sobotu cestu do športovej haly Hotelovej akadémie v Prešove, určite neľutoval. Na turnaji sa hralo systémom každý s každým a diváci videli v každom zápase veľa gólov, pekných futbalových momentov i mnoho talentovaných hráčov.

Po finálovom súboji sme oslovili oboch trénerov, ktorých potešilo nasadenie hráčov i samotné iskrenie na palubovke. „Neviem si predstaviť derby zápasy bez iskrenia – takto to má byť. Emócie patria k športu a k futbalu zvlášť. Všetko je to však v rámci zápasu, potom sme znovu susedia, kamaráti a po zápase si dáme ruky a ideme ďalej. Musím povedať, že takéto zápasy posúvajú hráčov ďalej. Bodaj by ich bolo viac,“ zhodnotil  kouč prešovského celku Radoslav Kačala a v hodnotení pokračoval: „Chlapci si schuti zahrali, dali v zápasoch veľa gólov a čo ma najviac teší, že oproti majstrovským zápasom v jesennej časti hrali poctivo tak vzadu, ako aj vpredu.“

Jeho trénerský náprotivok z Košíc bol spokojný s druhou priečkou a tiež finálovým priebehom. „S Prešovom hrám rád takéto zápasy, lebo tu vidno náboj a nasadenie tak, ako to dnešný futbal vyžaduje. S inými mužstvami to nevieme dosiahnuť. Musím však povedať, že na tento turnaj sme prišli tiež z úcty k pánovi Pavlovičovi. Pokladali sme to za povinnosť a česť. Z druhej strany sme si chceli zmerať sily proti dobrým súperom,“ uzavrel tréner FC VSS Košice Juraj Koščo st. 

{+t100035}

Nielen šport, ale aj zdravie

Organizátori pripravili pre účastníkov turnaja v spolupráci s kondičným trénerom zaujímavé merania a diagnostiky. Najprv to bolo celotelové hodnotenie kompozície tela (výška, hmotnosť, percento tuku, množstvo svalovej hmoty a rozloženie na tele, hydratácia organizmu). Druhé meranie analyzovalo odrazové schopnosti jednotlivca a dynamiku dolných končatín. „Chceli sme ponúknuť športovcom nielen zážitok z futbalu, ale rovnako sme im chceli pomôcť v ich správnom športovom vývoji, aj za pomoci moderných diagnostických postupov. Záujem zo strany hráčov bol mimoriadny, čo ma veľmi teší,“ ozrejmil jeden z organizátorov Ladislav Pavlovič ml.

Výborný turnaj

Nováčikom na turnaji boli hráči z futbalovej akadémie Mareka Hamšíka, ktorí neskrývali s organizáciou spokojnosť. „Myslím si, že to bol výborný turnaj a naozaj stojí za to zúčastniť sa ho aj v budúcom roku, preto verím, že dostaneme opäť pozvánku. Všetko bolo špičkovo zariadené a všetko „klapalo“ tak ako má. Naše výkony neboli zlé, ale v jednotlivých zápasoch rozhodli chyby. Celkovo sme spokojní,“ povedal tréner JUPIE FŠMH Roland Kánik.

Tradičným účastníkom je MFK Ružomberok. „My na tento turnaj chodíme veľmi radi, lebo sú tu kvalitné ligové tímy. Tento turnaj je jediným halovým, ktorí absolvujeme v zime, takže po minulom ročníku sme sa rozhodli, že prídeme opäť. Určite to neľutujeme. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník,“ uzavrel tréner MFK Ružomberok Peter Penov.

{+t99787}

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Mládež

Pozri viac

HOKEJ.sk